Proletaryat był gwiazdą wieczoru podczas kolejnej edycji przeglądu Rock Master Reaktywacja. Na ich koncert do MOK-u przyszły tłumy. Sala była pełna. Nie wszystkim udało się wejść, bo ochrona ze względów bezpieczeństwa przestała wpuszczać kolejnych gości. Przyszli fani, którzy bawili się przy ich muzyce kilkanaście lat temu i młodzież. Przed sceną tańczyli pogo. Koncert trwał prawie dwie godziny. 

Zanim muzycy wyszli na scenę, ogłoszono wyniki przeglądu Rock Masters. W tym roku poziom konkursu był naprawdę wysoki. Zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów. Do ścisłej czołówki zakwalifikowało się sześć: uBoT (Kielce), Omni Modo(Poznań), Gruby Kot (Warszawa), Bullet Train (Pabianice), Wah Na Tah (Łódź) i Manuka (Pabianice). W składzie jury było dwóch muzyków Proletaryatu - Wiktor Danuszkiewicz i Konrad Jeremus oraz Marcin Lewandowski, Grzegorz Małoleprzy (MOK), Marek Binkowski (MOK) i Joanna Papuga- Rakowska (dyrektor MOK-u). 

- To był naprawdę trudny wybór, ale musieliśmy podjąć decyzję - mówiła przed ogłoszeniem zwycięzców przewodnicząca jury. 

Zwyciężyli nasi. Manuka zgarnęła 2.500 zł. II miejsce (1.500 zł) pojedzie do Poznania z zespołem Omni Modo. Trzecia nagroda i 1.500 zł trafiła do kieleckiego uBot-a.