W 2016 obchodzimy 25. rocznicę śmierci legendy brytyjskiego rocka, charyzmatycznego solisty zespołu Queen – Freddiego Mercury’ego. W nawiązaniu do tej rocznicy, 20 marca (niedziela) Filharmonię Łódzką dwukrotnie (o godz. 17.00 i 20.00) wypełni muzyka tej niezwykłej grupy. Projekt Quenn Symfonicznie - po raz siódmy i ósmy w Łodzi - zaprezentują zespół Alla Vienna i 20-osobowy chór Vivid Singers pod dyrekcją Dawida Bera. Dla obu grup będzie to mały jubileusz, gdyż po raz 80. zmierzą się z niezmiennie popularnymi przebojami.      

Ponaddwugodzinna prezentacja, podzielona na dwie części, już od czterech lat przyciąga i zachwyca fanów twórczości legendarnej grupy, gromadząc w największych salach koncertowych w całej Polsce już około 50 tys. słuchaczy. Mający swą premierę w listopadzie 2012 roku w łódzkiej Wytwórni spektakl, zaplanowany pierwotnie jako jednorazowy występ, niepostrzeżenie przerodził się w wieloetapową trasę koncertową.

Finał koncertu uświetnia występ solisty - śpiewającego aktora - wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Tym razem zobaczymy i usłyszymy Mariusza Ostrowskiego, na co dzień związanego z łódzkim Teatrem im. S. Jaracza. Zespół, składający się w przeważającej części z muzyków Filharmonii Łódzkiej, w Łodzi wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in.: „Bicycle Race”, „Another One Bites The Dust”, „Under Pressure” oraz wyjątkową kompozycję „Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.

Na jesień 2016 planowana jest prezentacja rozszerzonej wersji projektu – w łódzkiej Atlas Arenie.