9 września ekipa lodzkirap.pl, Pull Up oraz BIG idea zapraszają na koncert nowojorskiego duetu Smif-N-Wessun w składzie Tek & Steele. Wydarzenie odbędzie się z okazji 22. rocznicy założenia ekipy.

Jako gość specjalny wystąpi warszawski raper B.R.O, autor wydanego niedawno albumu "Next Level 2". Pokaże się też pabianicka „Trzynastka”.
 

To wszystko odbędzie się w plenerze na dziedzińcu kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 29 (wejście od ul. Więckowskiego), gdzie mieści się klimatyczny lokal Krańcoofka.

Bilety kosztują 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu imprezy. Limitowana liczba miejsc: 100.  

Jak zamówić bilet w przedsprzedaży?
1. Napisz maila na mateusz@pullup.pl, w tytule wiadomości wpisując "Smif-N-Wessun Łódź" - w odpowiedzi dostaniesz zwrotnego maila ze szczegółami.
2. Wpadnij do Krańcoofki i zgłoś się do baru, tam w zamian za 30 zł wpiszemy Cię na specjalną Listę Gości!

Brak ograniczeń wiekowych, ale osoby niepełnoletnie muszą mieć przy sobie pisemną zgodę od rodziców/opiekunów na udział w wydarzeniu.

Smif-N-Wessun rozpoczęli działalność na niezależnej nowojorskiej scenie hip-hopowej w połowie lat 90. ubiegłego stulecia. Debiutancki album duetu – „Dah Shinin”” (1995) – wyprodukowany w całości przez Da Beatminerz - w szybkim tempie uzyskał liczne grono fanów, osiągając przy tym przychylne oceny dziennikarzy muzycznych. Niedługo po wydaniu płyty osiągnięta popularność okazała się nieoczekiwanie źródłem kłopotów grupy z prawem. Producent broni palnej ze Springfield w stanie Massachusetts pozwał kolektyw o bezprawne użycie zastrzeżonego znaku handlowego. Raperzy przemianowali nazwę zespołu na Cocoa Brovaz i pod tym szyldem wydali w 1998 roku kolejny longplay – „Rude Awakening” – ponownie wspierani za konsoletą przez DJ’a Evila Dee i spółkę. W międzyczasie weszli w skład crew Boot Camp Clik, zrzeszającego obok nich Black Moon, Heltah Skeltah i Originoo Gunn Clappaz, przyczyniając się tym samym do powstania debiutanckiej płyty grupy zatytułowanej „For The People”. Późniejsze wydawnictwa płytowe Smif-N-Wessun to „Tek & Steele: Reloaded” (2005), „The X Files” (2006) oraz „The Album”, który ujrzał światło dzienne cztery lata temu. W 2011 roku Smif-n-Wessun oraz amerykański producent Pete Rock wydali wspólny album zatytułowany „Monumental". Dwa lata później ukazała się EP-ka pt. „Born and Raised".