Do obejrzenia swoich rysunków satyrycznych zaprasza czterech autorów: Henryk Cebula, Andrzej Graniak, Sławomir Łuczyński i Jacek Frąckiewicz.
Już od 9 czerwca ich prace zobaczyć można w dwóch salach muzealnych na pierwszym piętrze obok sali kominkowej.
Tematyka rysunków jest bardzo różnorodna, poczynając od religii (popularny motyw Adama i Ewy), przez sport (np. wizerunek Leo Beenhakker\'a), erotykę, na polityce kończąc (postaci znanych "mężów stanu”). Bardzo wiele rysunków to obrazy symboliczne.
Wystawa na pewno nie jest skierowana do dzieci, bo choć ujrzeć można na jednej z prac Pinokia - to w niezwykłej dla niego roli - rozpala on swoim drewnianym nosem ognisko. Na innych rysunkach widzimy, np.: babcię karmiącą wnuczka ręką dziadka, mężczyznę strzelającego do tarczy przez... swoją głowę czy śmierć obierającą kulę ziemską niczym jabłko.
Wioślarze „Czwórki bez sternika” to cenieni w Polsce i na świecie, wielokrotnie nagradzani satyrycy, malarze i graficy. Już wielokrotnie wystawiali wspólnie swoja prace.
Miłośnicy karykatury, "świata w krzywym zwierciadle” i inteligentnego humoru, zaprawionego – jak to bywa w satyrze – sporą dozą goryczy, na pewno znajdą tu coś dla siebie.