20 grudnia światło z Betlejem przyjedzie do Pabianic. Z tej okazji odbędzie się koncert przed Urzędem Miejskim przy ul. Zamkowej 16. Impreza rozpocznie się o 17.00. Potrwa 3 godziny. Zobaczymy pokaz tancerzy ognia z zespołu Piromantium i posłuchamy między innymi harcerskiego zespołu Krajki. Będzie też Mikołaj na szczudłach. W trakcie koncertu będzie bity zeszłoroczny rekord w lepieniu łańcucha z papieru. Dla publiczności będzie darmowa zupa grzybowa.
W trakcie koncertu prezydent Zbigniew Dychto podzieli się z mieszkańcami ogromnym chlebem upieczonym w piekarni Społem. Pabianiczanie będą mogli wziąć do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju - jeśli przyniosą świece.
Akcja Betlejemskie Światło Pokoju odbyła się pierwszy raz 20 lat temu. Od tamtej pory co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia specjalna delegacja skautów austriackich odbiera światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Światło transportowane jest do Wiednia, skąd zostaje rozniesione po całej Europie. Polscy harcerze odbierają światło od skautów Austriackich na przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach. Z ośrodka Harcerskiego Głodówka rozwożone jest po Polsce. Światło symbolizuje pokój, wzajemne zrozumienie i życie bez konfliktów i waśni.