Przedstawiamy szczegółowy program tego niezwykłego, muzycznego wydarzenia.

3 października (sobota) wystąpi chór kameralny Vivid Singers. Dyrygował mu będzie Dawid Ber. Vivid Singers powstał w 2005 r. dzięki zaangażowaniu dyrygenta Bera i 17 młodych muzyków. Ich repertuar obejmuje głównie muzykę chóralną a capella – od renesansu po kompozycje XIX- i XX-wieczne.

4 października posłuchamy Bernadetty Grabias (mezzosopran), Mariusza Siubdzińskiego (aktor) i Michała Grabiasa (fortepian). Bernadetta Grabias to solistka Teatru Wielkiego w Łodzi i laureatka wielu znaczących konkursów wokalnych. Od 2011 r. jest pedagogiem śpiewu w Akademii Muzycznej w Łodzi. Michał Grabias to korepetytor i akompaniator. Na stałe pracuje w klasie wokalnej, saksofonu i instrumentów dętych drewnianych oraz smyczkowych w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Płocku. Laureat konkursów kameralnych. Mariusz Siubdziński to aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Obecnie aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Trio młodzieżowe z Ukrainy w składzie: Vasileva Warwara (skrzypce), Sosko Gleb (wiolonczela) i Ilja Owczarenko (fortepian) zagra w piątek (9 października). Dzień później zaśpiewa Sławomir Bronk (kontratenor) przy akompaniamencie Marcina Armańskiego (pozytyw szkatulny). W niedzielę (11 października) usłyszymy barytona z Armenii, Gevorga Hakobyana. Towarzyszył mu będzie przy fortepianie Anahit Ter-Tatshatian.

Gijs van Schoonhoven z Holandii zagra na organach w piątek (16 października). W sobotę w kościele przy Zamkowej 8 wystąpią: Tomasz Lorek (aktor) – śpiew, Krzysztof Maciejowski – skrzypce, Eugeniusz Kubat – kontrabas i Mateusz Walczak – fortepian. 18 października na harfie zagra Zuzanna Elster.

W piątek (23 października) wystąpią Zelowskie Dzwonki pod batutą Anny Kimmer. Dzień później koncert „Matusik & Ghostman”. Grzegorz Lulek zaśpiewa, a Piotr Matusik zagra na fortepianie. W niedzielę (25 października) koncert Abigail Kelly (sopran) z Wielkiej Brytanii i Jana Bokszczanina (organy).

W ostatni piątek października zagra zespół Lute Dui w składzie: Anna Kowalska i Anton Birula (lutnia, teorba, gitara barokowa). W sobotę zaśpiewa sopranem Reut Rivka, a na gitarze zagra Dima Gorelik.

Szczegółowe informacje o wykonawcach będą podawane co tydzień w Życiu Pabianic.

Wszystkie koncerty zaczynają się o godz. 18.00. Wstęp wolny.