ad

- Zimą nie idzie pływać, a nie chcemy tracić kontaktu z żeglarstwem – wyjaśnia ideę organizowania takich imprez Ryszard Jakubek z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych.
Członkowie PKSW i sympatycy żeglarstwa spotkają się 13 lutego o godz. 19.00 w restauracji „Jubilatka”. Atrakcją wieczoru będzie zespół szantowy z Warszawy - „Mordewind”.
- Co roku promujemy inny zespół. Gościliśmy już na przykład „Latającego Holendra” czy „Canoe” – dodaje Ryszard Jakubek.
PKSW spotkania z piosenką żeglarską organizuje od 16 lat. Zaprasza na nie tylko miłośników żagla, ale również gimnazjalistów czy upośledzone dzieci.
Oprócz wysłuchania piosenek, będzie też można między innymi dowiedzieć się o planowanych w tym roku kursach żeglarskich.
Jako ciekawostkę można dodać, że na dzień, gdy odbywa się impreza szantowa, prezydent Zbigniew Dychto nadaje Pabianicom miano „miasta portowego”.
Cena biletu: dorośli 25 zł/os. (obiad), młodzież do lat 18 10 zł/os. (deser – lody). Wszelkich informacji udziela Ryszard Jakubek pod numerem telefonu: 784 133 611.
Żeglarze spotykają się w każdą środę o godzinie 20.00 w sali przy Myśliwskiej 15 (dawna baza LOK-u).
W tym roku wypada również 60. rocznica powstania PKSW (wcześniej LOK). Obecnie klub skupia około 80 czynnych członków i kilku honorowych.