W sali Miejskiego Ośrodka Kultury był casting do konkursu na Miss Polonia Ziemi Pabianickiej. Jury zdecydowało, że o koronę i tytuł najpiękniejszej pabianiczanki powalczy 10 dziewcząt. Są to: Justyna Małek, Anna Sobczak, Beata Stelmach, Paula Bernat, Edyta Grochowska, Magdalena Prym, Żaneta Laber, Wioletta Saktura, Ewelina Romanowska, Roksana Modzelewska.

Kandydatki mają od 19 do 22 lat. Większość z nich to brunetki. Są wśród nich studentki Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Pabianicach, a także licealistki i panny pracujące. Dwie uczą się w szkołach muzycznych (w Pabianicach i Warszawie). Jedna ma już doświadczenie w walce o tytuł Miss Polonia. Zdobyła tytuł I wicemiss nastolatek naszego województwa w 2008 roku.
Tylko jedna z 10 kandydatek może zdobyć tytuł najpiękniejszej pabianiczanki i miejsce w finale wyborów Miss Polonia województwa łódzkiego.
Gala finałowa wyborów Miss Polonia Ziemi Pabianickiej odbędzie się 20 lutego w MOK-u przy ul. Kościuszki 14.

Zobacz galerię zdjeć z ubiegłorocznego finału Miss Pabianic: http://www.zyciepabianic.pl/galeria/final-miss-pabianic-2008/0.html i finału wojewódzkiego http://www.zyciepabianic.pl/galeria/final-miss-polonia-ziemii-lodzkiej-2008/0.html