Teledysk do jednej z piosenek Jarosława „Siemiona” Siemienowicza  z ostatniej płyty Poza Stadem pod koniec września pojawił się w internecie. Czy wam się podoba?

Trzynaście płyt Siemion nagrał z Proletaryatem, czternastą z Aniołami. Rok temu wyszła kolejna, ale tym razem autorska, solowa. 

- Rockowy, nierockowy… Trudno powiedzieć, czy kiedykolwiek byłem. Tak naprawdę to zawsze muzyka, tylko ubrana w inne brzmienie (gitara elektryczna czy banjo) - jak kobieta raz w bojówkach, a raz w letniej sukience. Nawet grałem poezję śpiewaną na gitarze klasycznej. Ale bardzo, bardzo dawno temu – mówił Życiu Pabianic.

Siemion napisał teksty i muzykę.

- Jednego jestem pewien: to jedna z najbardziej szczerych płyt, jakie można znaleźć. Jak się usiądzie i tak kompletnie wyalienuje, to przychodzi zaduma nad tym, co właściwie jest, czego nie ma, co teraz, co potem – dodaje. - Może to jakiś rodzaj medytacji? 

Płytę nagrał sam w domu.

- To taki projekt typu: zrób to sam. Nawet będzie na ten temat pisane na stronie Zakamarki Audio. Postanowiliśmy z kimś, kto prowadzi tę stronę, pokazać ludziom, jak można w domu zrobić płytę od początku do końca, nie inwestując w tradycyjne studio nagraniowe. Będą opisy, może zdjęcia i próbki audio.

 

Poza Stadem: album wydany 14 listopada 2012. Muzyka: Jarosław Siemienowicz. Tekst: Jarosław Siemienowicz. Mix i mastering: Jarosław Siemienowicz. Producent: Jarosław Siemienowicz. Zdjęcie na okładce: Andrzej Dybowski.

 

„Możemy sobie gdybać

Co gdyby TAK co gdyby NIE

Czy to by coś zmieniło

Jeśli dowiemy tego się

Możemy sobie myśleć

Czy to coś zmienia czy też nie

Jedyne co się stanie

Na ścianie się wydłuży cień – I skończy się kolejny dzień”