Lubomir Lichy to jeden z czołowych czeskich karykaturzystów. Mówią o nim, że jest najlepszym karykaturzystą wśród muzyków i najlepszym muzykiem wśród karykaturzystów. Jego pasją jest nie tylko malarstwo, ale i muzyka, którą tworzy od lat. Podczas jednego z plenerów w Polsce poznał Jacka Urlika, jednego z czołowych polskich harmonijkarzy, lidera bluesowego zespołu Tipsy Drivers. To spotkanie okazało się na tyle energetyzujące, że obaj muzycy postanowili rozpocząć współpracę, która trwa do dzisiaj. Muzyka, jaką grają, to autorskie utwory Lubomira w języku czeskim i angielskim, jak również standardy o bluesowym zabarwieniu oraz nastrojowe ballady. Ciepły wokal i poetyckie teksty Lubomira w połączeniu z harmonijką Jacka Urlika tworzą niepowtarzalny klimat.

Będzie się można o tym przekonać już niebawem w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 14), gdzie artyści zapromują pierwszą wspólną płytę „100%”, którą nagrali wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

Koncert zaplanowano w sobotę, 16 marca o godz. 18.00. Bilety w cenie 25 zł do kupienia w kasie MOK-u i na kupbilecik.pl.