Od 15 czerwca do 30 sierpnia w różnych miejscowościach będą odbywać się koncerty. Zobacz, kiedy zagrają u Ciebie.


15 czerwca (niedziela) godz. 19.30 Łowicz

Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja, Stary Rynek 24/30


Wykonawcy: Aga Mikołaj- sopran, Stefanie Iranyi- mezzosopran, Timothy Oliver- tenor, Stephan Loges- bas-baryton, Daniel Raiskin- dyrygent, Dawid Ber- przygotowanie chóru, Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Łódzkiej

W programie: L. van Beethoven- Missa Solemnis D-dur op. 123


27 czerwca (piątek) godz. 20.00 Zgierz

Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1


Wykonawcy: zespół „Same Suki” w składzie: Magdalena Wieczorek-Duchewicz- śpiew, Marta Sołek- suka biłgorajska, fidel płocka, gadułka, Helena Matuszewska- suka biłgorajska, rebab turecki, skrzypce, Justyna Meliszek- wiolonczela, śpiew, Patrycja Napierała- bębny obręczowe, cajon, stopa perkusyjna, cymbałki

W programie: autorskie piosenki zespołu inspirowane muzyką ludową z Mazowsza, Kujaw i Podhala


28 czerwca (sobota) godz. 19.00 Sieradz

klasztor sióstr Urszulanek, ul. Dominikańska 16


Wykonawcy: Konstanty Andrzej Kulka- skrzypce, Adam Klocek- dyrygent, Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego „Sinfonietta”

W programie:

W. Kilar- Orawa

J. S. Bach- III Koncert Brandenburski (kadencja k. Pendereckiego) G-dur BWV 1048

H. M. Górecki- Trzy utwory w dawnym stylu


29 czerwca (niedziela) godz. 19.00 Tum

Archikolegiata pw. Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego

Andrzej Olejniczak- Oblicze saksofonu


Wykonawcy: Hanna Banaszak- śpiew, Andrzej Olejniczak- saksofony, Vladyslav „Adzik” Sendecki- fortepian „String Connection” w składzie: Krzesimir Dębski- skrzypce, fortepian, polymoog, Krzysztof Ścierański- gitara basowa, Janusz Skowron- pianino Fendera, organy Hammonda, polymoog, Krzysztof Przybyłowicz- perkusja „Apertus Quartet” w składzie: Marta Kalińska- skrzypce, Paulina Wielgosińska- skrzypce, Małgorzata Sowierka- altówka, Maria Katarzyna Filipiak- wiolonczela


5 lipca (sobota) godz. 19.00 Pabianice

kościół pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i św. Wawrzyńca Męczennika, Stary Rynek 22


Wykonawcy: Grzech Piotrkowski- saksofony, „Atom String Quartet” w składzie: Dawid Lubowicz- skrzypce, Mateusz Smoczyński- skrzypce, Michał Zaborski- altówka, Krzysztof Lenczowski- wiolonczela

W programie: autorskie kompozycje wykonawców m.in. „Warmiak”, Lucciole in Vinci”, „Emoq”, „Zakopane” „Too late”, Winter Song”, „Ballada o śmierci Janosika”,


6 lipca (niedziela) godz. 19.00 Brzeziny

kościół pw. Podwyższenia Świętego Krzyża, ul. Kościuszki 48

Koncert Brzeziński


Wykonawcy: „Trio Stryjo” w składzie: Nikola Kołodziejczyk- fortepian, Maciej Szczyciński- kontrabas, Michał Bryndal- perkusja

W programie: N. Kołodziejczyk- Koncert brzeziński na trąbkę, kwartet dęty drewniany, maszynę Singera, dwie maszyny do pisania, wokalizy i trio jazzowe (premiera)


12 lipca (sobota) godz. 19.00 Konstantynów Łódzki

kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, pl. Kościuszki 4/5

Opowieści z Ziemi


Angela Gaber- śpiew, bęben obręczowy

Aleksander Czikmakow- gitary, grzechotki, śpiew

Ernest Drelich- konga, bongosy, djembe, didgeridoo

W programie: Autorskie piosenki zespołu łączące muzykę ludową i eksperymentalną: „Rzeka”, „Kukuczka”, „Świeci miesiąc”, „Taniec”, „Ma ustav man”, „Pieśń o śmierci”, „Sto se beli mori gore”, „Przemijam do Ciebie”, „Sansaraga”, „Zoriuszka”, „Plywe kaczka po Tysyni”


13 lipca (niedziela) godz. 19.00 Zelów

Kosciół Ewangelicko- Reformowany, ul. Sienkiewicza 14a

Lautari- reaktywacja!


Wykonawcy: zespół „Lautari” w składzie: Michał Żak- instrumenty dęte, Maciej Filipczuk- skrzypce, Jacek Hałas- fortepian, akordeon, Marcin Pospieszalski- kontrabas

W programie: „Vol. 67”- autorski projekt zespołu inspirowany postacią Oskara Kolberga


18 lipca (piątek) godz. 20.00 Zgierz

Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1


Wykonawcy: Marta Król- śpiew, Andrzej Gondek- gitara, Marek Podkowa- saksofon, Tomasz Kałwak- instrumenty klawiszowe, Andrzej Święs- kontrabas, Grzegorz Kańtoch- perkusja

W programie: „Thank Gog I'm Woman”, „Things Above”, „Comecar de Novo”, „Stacja Życie”, „From This Moment On”, „Uśmiech”, „In The Wee Small Hours Of The Morning”, „Mr Busy Man”, „A House Is Not a Home”, „Song Of Longing”, „Light My Fire”, „Czy musimy być na ty”, „The Way We Were”


19 lipca (sobota) godz. 18.30 Buczek k. Brzezin

Karczma Letnia „Raz na Wozie”

Między Rawą a Opocznem


 

Wykonawcy: Maciek Filipczuk & Goście Weselni: Maciej Filipczuk- skrzypce, Marcin Lorenc- basy rzeczyckie, Katarzyna Zedel- bębenek z pobrzękadłami, śpiew, „goście”- śpiew, basy, bębenek


20 lipca (niedziela) godz. 18.00 Bednary

Kościół pw. św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty, ul. Szkolna 36

Jazz loves Barok!


Wykonawcy: Anna Werecka- mezzosopran, Adam Rymarz- śpiew, Lena Ledoff Trio w składzie: Lena Ledoff- fortepian, Przemysław Kowalski- kontrabas, gitara basowa, Artur Mostowy- perkusja

W programie: J. S. Bach- Preludium i fuga c-moll nr 2 BWV 871, B. Strozzi- „L'Eraclito amoroso”/T. Monk- „Round Midnight”, T. Merula- „Canzonetta Spirituale sopra alla nanna”/W. Shorter- „Footprints”, J. S. Bach- Koncert klawesynowy nr 1 d-moll cz. I/Sting- „La belle dame sans regrets”, The Doors- „Light my fire”, J. S. Bach- Arioso (z Koncertu klawesynowego nr 5 f-moll cz. II), T. Merula- „Ciaccona”, H. Purcell- „Lament Dydony” (z opery „Dydona i Eneasz”)/R. Rodgers- „My funny Valentine”, C. Monteverdi- „Pur ti miro” (z opery „Koronacja Poppei”), J. Kosma- „Autumn leaves”


26 lipca (sobota) godz. 19.00 Aleksandrów Łódzki

Kościół pw. św. Stanisława Kostki, pl. Kościuszki 13

Wykonawcy: Wojciech Myrczek- śpiew, Paweł Tomaszewski- fortepian


W programie: G. Wood, R. Mellin- „My One And Only Love”, R. Rodgers, L. Hart- „My Romance”, E. Harris, E. Jefferson, W. Myrczek- „Freedom Jazz Dance”, A. Schwartz, E. Y. Harburg- „Then I'll Be Tired Of You”, F. Hubbard- „Little Sunflower”, I. Gordon- „Unforgettable”, B. Evans, C. Hall- „Very Early”, R. Rodgers, L. Hart- „Bewitched”, H. Carmichael, N. Washington- „Nearness od You”


27 lipca niedziela godz. 17.00 Rogów

Arboretum SGGW, ul. Leśna 1


Wykonawcy: Kaja i Janusz Prusinowscy, Piotr Piszczatowski, Michał Żak


2 sierpnia (sobota) godz. 19.00 Lutomiersk

klasztor Księży Salezjanów, ul. Kopernika 3

Wieloma językami


Wykonawcy: Karolina Cicha- śpiew, instrumenty klawiszowe, akordeon, rig, baglamas, sampler perkusyjny, Bart Pałyga- wiolonczela elektryczna, morinhuur, mandolina, fujarka, śpiew gardłowy, drumla, daf, rig, duduk

W programie: melodie kurpiowskie, „Za rieczkaju” (trad. muz. białoruska), „Oj u poli” (trad. muz. ukraińska), „Sul Sulay”(trad. muz. tatarska), „Pas mocinieli” (trad. muz. litewska), „Luba” (trad. muz. romska), A. Hirszin, I. Perłow- „Białystok majn hejm”, K. Cicha, C. Siemiatyckim- „Ałe”, „Koń” (trad. muz. rosyjska), Umirzaja (muz. trad. tatarska), K. Cicha, F. Karpiński- „O grzebaniu umarłych”, K. Cicha- „Psalm 23”


3 sierpnia (niedziela) godz. 20.00 Bełchatów

Scena Plenerowa obok Miejskiego Centrum Kultury, pl. Narutowicza 1a

Niemen mniej znany


Wykonawcy: Natalia Niemen- śpiew, altówka, Piotr Baron- saksofon, Tomasz Kałwak- instr. klawiszowe, Adam Szewczyk- gitara, Wojtek Gąsior- bas, Irek Głyk- perkusja

W programie: utwory Czesława Niemena: „Począwszy od Kaina”, „Trąbodzwonnik”, „Pojutrze szary pył”, „Spodchmurykapelusza”, „Antropocosmicus”, „Doloniedola”, „Terra deflorata”, „Spojrzenie za siebie”, „Status mojego ja”, „Jagody szaleju”, „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca”, „Płonąca stodoła”


9 sierpnia (sobota) godz. 19.00 Małków

Zespół Pałacowo-Parkowy


Wykonawcy: Agnieszka Matysiak- śpiew, Janusz Bogacki- fortepian, Mirosław Mozol- akordeon, Paweł Pańta- kontrabas, Marcin Słomiński- perkusja

W programie: piosenki z repertuaru Edith Piaf


10 sierpnia (niedziela) godz. 18.00 Nagawki

Centrum Folkloru Polskiego, Żywy Skansen, Nagawki 16D

A kiedy ja wyjdę, zaśpiewam po rosie...


Wykonawcy: Grupa OFF Harnam w składzie: Adrianna Bielak, Magdalena Bogus, Karolina Lewińska, Katarzyna Sosnowska, Anna Straczyńska, Ewa Szpotan, Joanna Wolańska, Malwina Zawiślak, Maciej Bednarek, Adam Kuza; zespół „Miejskie darcie piesza” w składzie: Agata Butwiłowska, Agnieszka Głusińska, Katarzyna Gronkiewicz, Kinga Karp, Helena Miłość, Anna Przebyt, Iwona Stefankiewicz, Katarzyna Korczyk, Karolina Zajdel, Tomas Jankowski, Dariusz Trzciński

Joanna Wolańska- choreografia, Agata Butwiłowska, Dariusz Trzciński, Karolina Zajdel- koncepcja muzyczna, Helena Miłość- scenografia

W programie: spektakl „A kiedy ja wyjdę, zaśpiewam po rosie...” inspirowany polskimi pieśniami ludowymi


16 sierpnia (sobota) godz. 19.00 Sulejów

klasztor o. Cystersów, ul. Opacka 13

Wędrówki baroku- z Europy do Ameryki Łacińskiej


Wykonawcy: Anna Krzysztofiak- sopran, Anna Śliwa- skrzypce barokowe, Klaudia Matlak- skrzypce barokowe, Julia Karpeta(Kosendiak)- viola da gamba, Marta Niedźwiecka- pozytyw, wirginał

W programie: G.B. Luparini- „In martirio crudele”, M. de Sumaya- „Hanacpachap cussicuinin”, Anonim- „No haya mas dulce alegria”, G. Frescobaldi- Dwie Toccaty z Albumu Sapieżyńskiego, T. Hume- „Polish Ayre, Polish Vilanell”, Anonim- „Hanacpachap cussicuinin”, D. Zipoli- „Retirada del emperador de los Dominicos de Espana”, L. Pelli- „Pastorale e Motteto per l'Elevazione Vidimus stellam eius”, Pieśń Nanguan (trad. muz. chińska)


17 sierpnia (niedziela) godz. 18.00 Lipce Reymontowskie

Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta, Zagroda Ludowa, ul. Wiatraczna 10


Wykonawcy: Patryk „Tik-Tak” Matela- beatbox, Leszek Kołodziejski- akordeon, Michał Nowak- kontrabas, Maciej Salski- dyrygent, Jazzowy Chór Wytwórni

W programie m.in.: G. Gershwin/ I. Gershwin- „Summertime”, B. Oakland/M. Drake- „Java Jive”, A. Edenroth- „Chilli con carne”


22 sierpnia (piątek) godz. 20.00 Zgierz

Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1

Archipelag


Joanna Słowińska- śpiew, Jan Słowiński- altówka, Stanisław Słowiński- elektronika, sample, skrzypce, Justyn Małodobry- elektronika, sample, gitara basowa, Adam Stępniowski- instrumentu perkusyjne

W programie: utwory z płyty „Archipelag”


23 sierpnia (sobota) godz. 20.00 Inowłódz

scena obok Zamku Kazimierza Wielkiego

Drugie Piętro


Wykonawcy: zespół „NeoKlez” w składzie: Stanisław Leszczyński- skrzypce, Damian Szymczak- klarnet, Piotr Tomala- akordeon, Kacper Bardzki- kontrabas, Stanisław Siedlaczek- perkusja; oraz goście: Włodek Dembowski, Ifi Ude, Marysia Jurczyszyn

W programie: autorskie kompozycje Stanisława Leszczyńskiego, łączące elementy muzyki etnicznej, hip-hopu, funky, muzyki elektronicznej i ska.


24 sierpnia (niedziela) godz. 19.00 Dobroń

kościół pw. św. Wojciecha, ul. Sienkiewicza 41

Matuszkiewicz


Wykonawcy: Katarzyna Dąbrowska- śpiew, Bartosz Stępień- kontrabas, Radosław Bolewski- perkusja, Apertus Quartet w składzie: Marta Kalińska- skrzypce, Paulina Wielgosińska- skrzypce, Małgorzata Sowierka- altówka, Maria Katarzyna Filipiak- wiolonczela

W programie: muzyka Jerzego „Dudusia” matuskziewicza: „Jeszcze w zielone gramy”, „Zakochani są wśród nas”, „Wyrzeźbiłem twoją twarz w powietrzu”, „La valse du mal”, „Miłość złe humory ma”, „nie bądź taki szybki Bill”, „Ach to był szal gdy Duduś grał”, „Łagodnie płynę w Twych ramionach”, motywy muz. z seriali „Wojna Domowa”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Stawka większa niż życie”, „Czterdziestolatek”


30 sierpnia (sobota) godz. 19.00 Łódź

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, ul. Narutowicza 20/22

Cyberfonia


Wykonawcy: Klaudiusz Baran- bandoneon, Marcin Świderski- syntezator ewi, Urszula Borkowska- syntezatory, Sebastian Wypych- kontrabas, Daniel Raiskin- dyrygent, Dawid Ber- przygotowanie chóru, Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Łódzkiej

W programie: Urszula Borkowska- „Cyberfonia” (premiera)