Gościem specjalnym sobotniego spotkania będzie utytułowany i doświadczony pilot rajdowy, Maciej Wisławski, który udzieli cennych wskazówek kierowcom podczas jazd próbnych dowolnymi modelami marki ŠKODA.

To impreza dla każdego, bo wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego: jeździmy samochodem, rowerem, skuterem czy motocyklem.

W piątek i sobotę – 13 i 14 maja będziemy mogli poznać działanie systemów samochodowych. Organizator, salon ŠKODA Bednarek, zapewnia, że atrakcji nie zabraknie!

- Piątek trzynastego to idealny dzień na pogłębianie naszej wiedzy o bezpieczeństwie - zauważa Wojciech Grącki, specjalista ds. marketingu w salonie w Dobroniu. - Dla osób odwiedzających nas na pikniku przygotowaliśmy szereg atrakcji, które w umiejętny sposób łączą zabawę dla całej rodziny z nauką - dodaje.

Dealer Bednarek przygotował m.in. tor rowerowy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz warsztaty pierwszej pomocy wraz z profesjonalnym instruktażem. Nigdy nie wiadomo, kiedy nabyte w ten sposób umiejętności mogą się przydać.

Przy wsparciu certyfikowanych instruktorów ze ŠKODA Auto Szkoła będziemy mogli zweryfikować i ewentualnie poprawić swoją pozycję za kierownicą. Dowiemy się, dlaczego jest ona kluczowa dla bezpieczeństwa jazdy samochodem.

Celem Weekendu Bezpieczeństwa jest podniesienie naszej świadomości oraz wiedzy o ruchu drogowym. Istnieje wiele mitów dotyczących jazdy samochodem i warto zderzyć je z rzeczywistością.

Dobrońskie wydarzenie to ciekawy sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Nietypową propozycją jest z pewnością test Alkogogli, czyli okularów imitujących stan upojenia alkoholowego. Osoby chętne będą mogły sprawdzić ich wpływ na zdolności psycho-ruchowe.

Piknik zaplanowano między godzinami 10.00 a 16.00. Więcej informacji o wydarzeniu oraz mapkę dojazdową znajdziecie na www.skoda-dobron.pl