Anna Czajkowska (fortepian) i Patrycja Mynarska (skrzypce) wystąpią w cyklu koncertów "Młodzi wirtuozi w zacnym dworze". W programie: Debussy, Chopin, Szymanowski.
Muzeum zaprasza 20 maja na godz. 18.00 do Zamku przy Starym Rynku 1.

 

Program:

C. Debussy - „Estampes"

- Pagodes
- Soirée dans Grenade
- Jardins sous la pluie

F. Chopin - Ballada As-dur op. 47

K. Szymanowski - „Szeherazada" z cyklu "Maski" op. 34

K. Szymanowski - „Źródło Aretuzy" z cyklu „Mity" op. 30

K. Szymanowski - Taniec z baletu „Harnasie"
 

Anna Czajkowska ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie fortepianu prof. Bogusława Wódki. Obecnie jest pracownikiem oraz studentką pierwszego roku studiów doktoranckich w macierzystej uczelni pozostając pod opieką prof. Krystyny Mąkowskiej-Ławrynowieź oraz prof. Beaty Cywińskiej.

Uczestniczyła wielokrotnie w mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez prof. Kevina Kennera w ramach „Letniej Akademii Muzycznej" w Krakowie. Umiejętności pianistyczne poszerzała także pod okiem takich profesorów jak: Yossi Reshef, Jerzy Sterczyński, Bronisława Kawalla, Monika Sikorska-Wojtacha, Andrzej Jasiński. Koncertowała w kraju i za granicą; solo oraz w licznych zespołach kameralnych( duet, trio, sekstet, duet fortepianowy), a także współpracowała w trakcie studiów z orkiestrą dętą Akademii Muzycznej (koncert w Filharmonii Łódzkiej z okazji rocznicy upamiętniającej śmierć H. Czyża).

Współpracuje jako akompaniator z wokalistami oraz instrumentalistami różnych specjalności. Od 2007 roku jest pedagogiem Państwowej Szkoły Muzycznej w Pabianicach.

 

Patrycja Mynarska. 15-letnia skrzypaczka naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku siedmiu lat w klasie Małgorzaty Karwat jako uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. Od 2004 roku kształci się pod kierunkiem ad. dr hab. Andrzeja Gębskiego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie.

Jest laureatką m.in. Ogólnopolskich Spotkań Młodych Skrzypków w Płocku, 2004 (I miejsce), I Międzynarodowych Spotkań Młodych Skrzypków im. Mirosława Ławrynowicza w Płocku, 2005 (l miejsce), VII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie, 2008 (II miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu im. Serwaczyńskiego w Lublinie, 2008 (2 nagroda) oraz Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu, 2009 (3 nagroda).

Młoda skrzypaczka koncertowała m.in.: z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Sławka A. Wróblewskiego, Pabianicką Orkiestrą Symfoniczną pod kierunkiem Marka Głowackiego oraz Warszawską Orkiestrą Smyczkową im. Zenona Brzewskiego pod kierunkiem Andrzeja Gębskiego.

Swoje umiejętności doskonaliła podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie pod kierunkiem profesorów Wolfganga Marschnera, Konstantego Andrzeja Kulki, Sergeya Kravchenko oraz Krystyny Makowskiej (kameralistyka).

Jako solistka Patrycja Mynarska uczestniczyła w wielu koncertach w Polsce (prezentacje w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, w Willi „Atma", Galerii Hasiora w Zakopanem, Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie) oraz w Niemczech i Włoszech, występując m.in. podczas festiwali: 32. Marschner Festiwal w Hinterzarten, 14. Streichakademie in Goch, 34. Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie.

Od 2004 roku jest uczestniczką programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a od 2006 roku jego stypendystką.