Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Muzyk zagra na bandoneonie. To instrument z grupy dętych klawiszowych, często mylony z akordeonem. Posiada 88 lub więcej guzików i czworokątną obudowę.
Klaudiusz Baran ukończył w 1995 roku Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako stypendysta rządu francuskiego kontynuował studia w Conservatoire Paul Dukas w Paryżu w klasie prof. Maksa Bonnay\'a oraz uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach muzycznych, pracując pod kierunkiem takich pedagogów, jak: Fridrich Lips, Mogens Ellegaard, Mie Miki, Teodoro Anzelotti, Matti Raantanen, Wiaczesław Siemionow.
Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. Katowice - 1993, Castelfidardo (Włochy) - 1997, Paryż - 1997.
Uczestniczył w licznych festiwalach: Koncercie Roku w galerii Porczyńskich w Warszawie, Bydgoskim Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych, Forum Lutosławskiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Festiwalu Muzyki Współczesnej Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Festiwalu Musica Moderna w Łodzi, Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Kragujevcu (Jugosławia), Festiwalu Warszawska Jesień, Bajan i bajaniści w Moskwie, Brawo Maestro w Kąśnej Dolnej i innych.
Występuje solo, w zespołach kameralnych, jak i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce, a także we Francji, Włoszech, Austrii, Ukrainie, Rosji, Hiszpanii, Niemczech, Jugosławii, Słowacji, Litwie.
Jest zapraszany jako wykładowca na międzynarodowe kursy interpretacji muzycznej (Polska, Francja, Jugosławia).
W 2003 roku ukazała się jego pierwsza płyta, nagrana dla wytwórni SonyClassical, z dziełami Astora Piazzolli, która otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk 2003 w kategorii najlepszy album - muzyka kameralna.