Cudowna muzyka, przepiękne głosy, wspaniali instrumentaliści i wyjątkowy klimat - to wszystko już wkrótce na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 14.


 „Ze Straussem przez Wiedeń” to pełne niezapomnianych wrażeń spotkanie z muzyką. To także spotkanie z mistrzami opery i operetki: Puccinim, Leharem, Kalmanem oraz królem walca - Straussem.

– W ten wieczór usłyszą Państwo najbardziej znane i lubiane arie i duety, takie jak: „Wielka sława to żart”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Twoim jest serce me” czy „W rytm walczyka” – wylicza Maria Wrzos-Meus, dyrektor MOK-u.

Wystąpią utalentowani młodzi artyści – laureaci prestiżowych konkursów, koncertujący na co dzień zarówno w Polsce, jak i za granicą. W taneczny nastrój wprawią nas walce, polki i czardasze, zagrane przez kameralny zespół instrumentalny. Nie zabraknie również wirtuozowskich popisów, jak choćby skrzypcowego „Czardasza” Montiego czy „Tańca węgierskiego” Brahmsa - brawurowo zagranego na wiolonczeli.
Najpiękniejsze melodie do dziś roznoszące się echem po ulicach Wiednia, podane z dużą dozą elegancji i dobrego smaku, ale i z poczuciem humoru - tego koncertu nie można przegapić.

Koncert zaplanowano dopiero w sobotę, 23 listopada o godz. 17.00 w MOK-u przy Kościuszki 14, ale bilety na to wydarzenie trzeba kupować już teraz. Można to zrobić przez internet  (www.kupbilecik.pl). Cena biletu to 60 zł.