W piątkowy wieczór Pabianice stały się rajem dla żeglarzy. Coroczna impreza szantowa odbyła się tradycyjnie w restauracji „Jubilatka”. Zanim rozpoczęła się zabawa wspominano niedawno zmarłego Mariana Oktawca, wieloletniego członka Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych oraz Jerzego Rogackiego, założyciela zespołu Cztery Refy.

Potem Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic, nadał miastu na tę noc status miasta portowego.

Na scenie wystąpił Drake Sea Folk Group, zespół z Częstochowy. Istnieją od 2004r. Poza szantami i muzyką turystyczną, w repertuarze mają również melodie celtyckie. DRAKE zagrał ponad 400 koncertów na wszystkich największych festiwalach oraz w tawernach i klubach muzycznych w całym kraju.

Pabianicki Klub Sportów Wodnych co roku zaprasza na koncert uczniów z pabianickich szkół. W tym roku byli to uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 oraz niepełnosprawni uczniowie z Zespołu Szkół nr 5.

- Nasz klub organizuje co roku konkursy wiedzy dla młodzieży "Polska leży nad Bałtykie, w którym nagrodą jest rejs po morzu. Udział w naszym koncercie szantowym to pokazanie młodzieży jak można fajnie spędzać czas i co daje żeglarstwo – mówi Krzysztof Grzegorek, prezes Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych.

Było to 27. Spotkanie z Piosenką Żeglarską.