Greta i Albert, małżeństwo aktorów, wiodą szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem? Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób. Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej, powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się przyszłości poddaje... do czasu.

Co przyniesie kolejny dzień? Jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem? Pewnego dnia w życiu małżeńskiego duetu pojawia się dwóch braci. Modest jest lekarzem medycyny estetycznej oferującym Grecie wieczną młodość, a może i miłość. Jego starszy brat, Gerard to mecenas, który reprezentuje tylko bogatych i wpływowych klientów. Który z nich skrywa tajemnicę? A gdyby pewnego dnia Twoja ciotka umarła i zapisała Ci w spadku siedemdziesiąt milionów dolarów? Mecenas Gerard musi skontaktować się z Gretą, żeby przekazać jej spadek. Od tej chwili gra idzie o najwyższą stawkę. Albert przypadkowo odbiera telefon od mecenasa i wymyśla plan akcji, żeby jako Greta przejąć spadek. Nie spodziewa się, że mecenas dokładnie już wszystko zaplanował, aby wyłudzić majątek. Kto ostatecznie wpadnie w czyją pułapkę i kto okaże się mistrzem blefu? Czy na pewno wszystko jest takie, jak nam się wydaje?

„Kobieta idealna” to znakomita komedia pomyłek, pełna intryg i zwrotów akcji, która na wesoło ukazuje rozterki każdego z nas. Sekret, spisek, zmowa, oszustwo, gierki, romans… Jak się w tym wszystkim nie pogubić, skoro każdy ma coś do ukrycia? Wszyscy grają przemyślane przez siebie role. Uleczyć ich może tylko prawdziwa miłość, ale jak się zorientować, kto jest kim, żeby odpowiednio ulokować uczucia? Doskonała komedia o mieszaniu ról damsko-męskich, o konieczności łączenia sił i o znajdywaniu radości w małych rzeczach. Niezrównany popis aktorski. Bezkonkurencyjna wartka fabuła osadzona w naszej rzeczywistości. Czy kobieta idealna istnieje?

Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie (wymiennie występują: Adrianna Biedrzyńska, Dorota Stalińska, Magdalena Wójcik, Sebastian Błaszczak, Michał Milowicz, Dariusz Kordek, Artur Dziurman, Krzysztof Majchrzak, Michał Pietrzak, Piotr Dąbrowski, Mikołaj Krawczyk, Piotr Skarga) obejrzymy w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Kościuszki 14) w piątek, 17 kwietnia o godz. 18.00. Wiemy, że w Pabianicach wystąpią: Adrianna Biedrzyńska, Michał Pietrzak, Mikołaj Krawczyk i Piotr Skarga.


 

Bilety na spektakl (cena 65-75 zł) są do nabycia online na stronie kupbilecik.pl:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/43465/Pabianice/Kobieta+Idealna/

oraz biletyna.pl:
https://biletyna.pl/event/sector/id/284197

 

KONKURS

Dla czytelników portalu Życie Pabianic mamy jedno podwójne zaproszenie na spektakl. Zdobędzie je osoba, która jak najlepiej uzasadni, dlaczego to jej te bilety się należą.

Na odpowiedzi czekamy do soboty, 7 marca do godz. 18.00. Wysyłajcie je na e-maila: konkurs@zyciepabianic.pl. Nie zapomnijcie dopisać swojego imienia i nazwiska.

Bilety wygrała Dorota Sułat za wiersz:

Ideal? Sporo mi brakuje,
ale żyję tak, jak czuję.
Kocham, śmieję się, wariuję,
myślę, liczę, dedukuję.
Zupa, dzieci, koci kłak,
biegam, sprzątam, czasu brak.
Monotonia codzienności
wywołuje czasem mdłości.
Teatr, sztuka to wytchnienie
dać mi może odprężenie.