Warsztat Terapii Zajęciowej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej świętował 20-lecie istnienia. Z tej okazji jego podopieczni przygotowali ponadgodzinny koncert pt. „Love story”. Nie zabrakło tańców, śpiewów i skeczy. Zaprezentowano też teatr cieni i prezentację multimedialną o historii WTZ.

Po przedstawieniu prezydent Grzegorz Mackiewicz, starosta Krzysztof Habura i Marzena Berner, była kierowniczka warsztatów poprowadzili licytację prac jego podopiecznych. Sprzedano dwa komplety ceramiki, dwa obrazy, komplet pudełek z filcu, ponczo, torbę i broszkę. Po licytacji przyszedł czas na życzenia i tort.

Na uroczystości 20-lecia było mnóstwo gości: rodzice uczestników i przyjaciele, przedstawiciele władz miasta i powiatu, instytucji, szkół, przedszkoli, organizacji pozarządowych oraz firm.

- Świętowali z nami również podopieczni ośrodków z Łodzi, Ksawerowa i Konstantynowa – dodaje Agnieszka Jaksa, kierownik warsztatów.

Warsztat Terapii Zajęciowej powstał w 1996 r. Od poniedziałku do piątku na zajęciach w nim spotyka się 35 osób, głównie niepełnosprawnych intelektualnie. W pracowniach: krawieckiej, plastycznej, dziewiarskiej, gospodarstwa domowego oraz stolarskiej rozwijają swoje zdolności i uczą się funkcjonować w społeczeństwie. Podopieczni WTZ mają też zajęcia fizyczne, z psychologiem, muzyczne i trening ekonomiczny. Wielokrotnie w ciągu roku organizują przedstawienia i koncerty, wystawy, kiermasze swoich prac, wycieczki, rajdy i spotkania z książką.