W niedzielę, 18 listopada o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 14) aktorzy z teatru DlaNiepoznaki zagrają charytatywnie „Casting, czyli ostatnią szansę”.  Podczas spektaklu będzie trwała zbiórka pieniędzy dla Kornelki. Cel jest szczytny.

Kornelka urodziła się we wrześniu 2012 roku. Po urodzeniu nic nie wskazywało na to, że jest ciężko chora. Ale gdy rosła, rodzice zauważyli, że nie radzi sobie z wykonywaniem czynności prawą stroną ciała. Wizyty u specjalistów oraz badania dały wyjaśnienie - Kornelia urodziła się z wrodzonym opryszczkowym zapaleniem mózgu lewej strony i zwapnieniem mózgu.
W drugim roku życia dziecka wystąpiła padaczka lekooporna ogniskowa. Leki działały, ale na krótko. Dziewczynka uodporniła się na wszystkie podawane jej lekarstwa, a napady padaczki nasiliły się. Ataki nie pozwalały jej na normalne funkcjonowanie. Jedynym rozwiązaniem była operacja.

W październiku tego roku lekarze oddzieli lewą półkulę mózgu dziewczynki od prawej. Teraz, by Kornelcia mogła wrócić do sprawności fizycznej, potrzebuje kosztownych rehabilitacji.

Całość pieniędzy, zebrana podczas niedzielnego spektaklu w MOK-u, trafi do rodziców dziewczynki.

Zbiórka dla 6-latki prowadzona jest też przez internet na stronie: https://pomagam.pl/kornelcii