W piątek, 29 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta wystąpili artyści Teatru Muzycznego „IWIA”. Izabela Witwicka i Marta Materny wcieliły się w tajemnicze, pełni gracji i powabu damy, a Sebastian Dylnicki i Krzysztof Sojka zagrali wytwornych dżentelmenów.

Akcja widowiska muzycznego zatytułowanego „Lata 20., lata 30.” to bar-wyszynk. Naczelnym motywem rozmyślań i rozmów gości jest oczywiście miłość, ale też i inne uczucia, takie jak tęsknota, radość czy ból. Emocje te i wszelkiego rodzaju rozterki wyrażone są przez słowa takich piosenek, jak „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Na pierwszy znak” oraz poprzez taniec.

Występ Teatru Muzycznego IWIA na scenie MOK-u był już trzecim.

Zarówno przed muzyczną ucztą, jak i po w holu MOK-u można było sobie powróżyć w specjalnym salonie wróżb. Andrzejki kojarzą się przede wszystkim z laniem wosku. I właśnie ta jedna z najpopularniejszych wróżb pojawiła się tego wieczoru. Płynny wosk przez dziurkę od klucza przelewała na wodę przynosząca wszystkim szczęście wróżka Asia. Oprócz lania wosku były też ciasteczka z wróżbami.