Jak zwykle w czwartki Miejski Ośrodek Kultury (ul. Kościuszki 14) zaprasza na Czwartkowe spotkania filmowe. Darmowe projekcje odbywają się w sali widowiskowej o godz. 18.00. We wrześniu obejrzymy najlepsze hity kinowe ostatnich miesięcy, a wśród nich filmy przygodowe, kostiumowe i biograficzne. Nie zabraknie też dramatów i dobrej sensacji.

5 września „Życie Pi” – Ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela. Pi Patel, syn właściciela ZOO, mieszka wraz z rodziną w Indiach. Wkrótce życie postawi przed nim wyzwanie, które będzie wymagało od niego niezwykłej determinacji. Rodzina Pi postanawia przenieść się do Kanady. W trakcie podróży statek ulega uszkodzeniu i tonie. Pi znajduje się w niewielkiej szalupie na środku Oceanu Spokojnego w towarzystwie hieny, orangutana, zebry i tygrysa bengalskiego o imieniu Richard Parker. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

12 września „Skyfall” - Po ataku na siedzibę MI6, M. zostaje zmuszona do przeniesienia działalności do podziemnego centrum. Jej każdy krok śledzi nowy przewodniczący Komitetu Wywiadu i Bezpieczeństwa, Mallory. M. może zaufać tylko Bondowi. Bez względu na konsekwencje, 007 będzie musiał wytropić i zniszczyć zagadkowego przeciwnika. Z pomocą agentki Eve Bond podąża tropem tajemniczego i bezwzględnego Raoula Silvy. Z czasem zaczyna odkrywać motywy jego działań.

19 września „Anna Karenina” - Żywiołowa i piękna Anna Karenina (Keira Knightley) wiedzie dostatnie, lecz nudne życie u boku męża Aleksieja (Jude Law). Anna spełnia się jako matka, jednak nie stroni od przyjęć na salonach, a jej pozycja towarzyska w Sankt Petersburgu jest wysoka i ustabilizowana. Pewnego dnia kobieta poznaje przystojnego i bogatego hrabiego, Aleksieja Wrońskiego (Aaron Taylor-Johnson), przed którym rysuje się obiecująca kariera wojskowa. Pomiędzy tą parą pojawia się zauroczenie, które z czasem przeradza się w płomienne i gwałtowne uczucie.

26 września „Lincoln” - Styczeń 1865 roku. Od czterech lat w Ameryce trwa krwawa wojna domowa. Setki tysiące ludzi straciło już życie. Południe stoi na krawędzi klęski, zwycięstwo Północy wydaje się pewne. Prezydent Unii Abraham Lincoln (Daniel Day-Lewis) chce wykorzystać pozostały do końca wojny czas na przegłosowanie w Izbie Reprezentantów projektu trzynastej poprawki do konstytucji, mającej całkowicie wyeliminować niewolnictwo. Do tego jednak niezbędne jest poparcie wszystkich republikanów w Izbie, ale też głosy dwudziestu reprezentantów ze skrajnie wrogiej pomysłowi Partii Demokratycznej. Prezydent rozpoczyna polityczną grę, w której stawką jest przyszłość milionów ludzi.