Słuchacze Radia Eska oraz Eska Rock w tym roku po raz ósmy przyznali nagrody muzyczne - Eska Music Awards. Najwięcej statuetek powędrowało do muzycznego duetu - Sylwia Grzeszczak & Liber. Jest to obecnie jedna z największych imprez muzycznych w Polsce, podczas której przyznawane są nagrody muzyczne na podstawie głosów słuchaczy.

W Pabianicach Sylwię usłyszymy 3 maja w niedzielę w parku Wolności, gdzie będzie gwiazdą Dni Powiatu Pabianickiego. Organizatorzy przewidują, że swoimi przebojami porwie publiczność do zabawy. Na scenie zobaczymy również Danielę oraz zespoły wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach. Przez znakomity zespół „Duet Bahamos” zorganizowany zostanie program dla dzieci z piosenkami i licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Ponadto będą bogato zaopatrzone punkty gastronomiczne, wesołe miasteczko, przejażdżki kucykami, a także stoiska z odzieżą, biżuterią, kosmetykami, maskotkami i balonami. Zobaczyć będzie można również specjalistyczne pokazy strażackie i policyjne. Na zakończenie imprezy zaplanowano występ w klimacie muzyki latynoamerykańskiej zespołu „Los Bahamos Desperados”, który urozmaicony zostanie występem Teatru Ognia.

Będzie loteria z wartościowymi nagrodami, pokazy strażackie i policyjne, bezpłatna nauka gry w golfa, gry i zabawy dla dzieci. Swoje sprzęty rozstawi wesołe miasteczko. Będą przejażdżki kucykami.
 

Rozkład jazdy:
14.40 – okaz TAI-CHI
15.00 – zaśpiewają laureatki konkursu Idolek
15.30 – występy tancerzy z MDK
16.00 – koncert Danieli
17.00 – program dla dzieci Bahamas
18.30 - zespół Liber & Sylwia Grzeszczak
20.00 - zespół Los Bahamos Desperados
 

Gwiazdą imprezy będzie Sylwia Grzeszczak i Liber. Ona to jedno z najważniejszych odkryć na polskiej scenie muzycznej minionego roku. On z kolei jest znakomitym autorem tekstów, wprowadzającym przy tym dawkę oryginalnego rapu.
Na scenie zobaczymy również z super głosem i super gracją swingującą "Danielę". Jej osobisty urok, niesamowite walory prezencji, wspaniały głos i wspaniały humor sprawiają, że jest jedną z najlepszych showmenek estradowych i telewizyjnych. Artystka występowała z dużymi sukcesami w Europie, Australii i w krajach obu Ameryk. Zagrała również w znanym filmie „Edi”.
Przez znakomity, znany z programów telewizyjnych zespół "Duet Bahamas" zorganizowane zostaną gry i zabawy dla dzieci z piosenkami i licznymi atrakcjami. Grupa posiada szczególne cechy i umiejętności w nawiązywaniu kontaktu z publicznością. Atrakcyjność ich występów wynika z połączenia tradycyjnego koncertu estradowego oraz ożywionego dialogu z widzami.
Ostatnia część imprezy upłynie w klimacie muzyki latynoamerykańskiej, gdyż na jej zakończenie zaplanowano występ zespołu "Los Bahamos Desperados". Artyści grają, śpiewają i żywiołowo tańczą, tworząc wspaniałe widowisko uświetniające każdą imprezę.