„Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, który są, byli lub planują być w związku” – tak zapowiada się spektakl, który odbędzie się już 27 września w Miejskim Ośrodku Kultury. Komedia zostanie wystawiona o godzinie 17.00 oraz o godzinie 20.00. To właśnie na tę późniejszą godzinę są jeszcze dostępne bilety.

Można je też nabyć stacjonarnie w Pa-Co-Tour przy ul. Kościuszki (tel. 42 213 00 13) lub wygrać podwójną wejściówkę w naszym konkursie (szczegóły na końcu artykułu).

O czym jest ta sztuka?

Państwo Dorek są doświadczonym małżeństwem, które – jak to w życiu – ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi. Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty, by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło?

Czy specjalista znajdzie sposób, by małżonkowie zrozumieli, jak wiele ich łączy, by zaczęli ze sobą współpracować i słyszeć się wzajemnie? I czy przypadkiem terapeuta po spotkaniu z taką parą sam nie będzie potrzebował pomocy? Odpowiedzi znajdą Państwo w najnowszej inscenizacji komedii austriackiego dramatopisarza Daniela Glattauera „Cudowna terapia”. Czekają Was błyskotliwe dialogi, zabawne życiowe sytuacje i trzy wspaniałe kreacje aktorskie.

Obsada (wymiennie *):

W roli Joanny Dorek: Dominika Ostałowska/ Edyta Jungowska*/ Olga Bończyk *

W roli Walentego Dorka : Dariusz Kordek/ Marcin Kwaśny*

W roli Terapeuty: Andrzej Młynarczyk/ Artur Pontek*/ Dariusz Taraszkiewicz*

 

Uwaga konkurs!

Dla naszych Czytelników mamy do wygrania jedno podwójne zaproszenie na spektakl. Co zrobić, żeby wygrać? Wyślij e-mail na: konkurs@zyciepabianic.pl i napisz czy uważasz, że poczucie humoru pomaga w małżeństwie? Odpowiedź uzasadnij.

Autora najciekawszych argumentów nagrodzimy podwójnym zaproszeniem. Czekamy do piątku (18 września) do godziny 11.00.