Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach zaprasza na spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim - z wykształcenia prawnikiem, z pasji podróżnikiem  i reporterem, autorem książki "Przez dziki Wschód". Tomasz Grzywaczewski wraz z dwoma kolegami wyruszył w 2010 roku w trwającą sześć miesięcy wyprawę śladami bohaterów głośnej książki Sławomira Rawicza „Długi marsz”. Rawicz opisał w niej brawurową ucieczkę z syberyjskiego łagru. „Długi marsz” stał się również podstawą scenariusza filmu Petera Weira „Niepokonani”.

Grzywaczewski jako dziennikarz współpracował m.in. z Wprost i Dziennikiem Gazetą Prawną, publikował w National Geographic Traveler i Reader’s Digest.

- Pragnęliśmy przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom, zesłanym na „nieludzką ziemię”. Podróżując pieszo, konno oraz rowerem odtworzyliśmy trasę, którą siedemdziesiąt lat temu przebyli uczestnicy wielkiej ucieczki  - pisze o "Przez dziki Wschód" Grzywaczewski.

Spotkanie z autorem odbędzie się  24 października o godz. 10.45 w budynku I LO (ul. Moniuszki 132). Po spotkaniu będzie można kupić książkę pisarza.