Podczas pokazu zostaną wyświetlone dwa filmy dokumentalne. Pierwszym z nich jest produkcja pt. „Antoine – geniusz z Sieradza”zrealizowana w 2009 roku przez Krzysztofa Lisieckiego.

Film opowiada historię fryzjera Antoniego Cierplikowskiego, który urodził się w Sieradzu w rodzinie szewca w 1884 r. Dzięki ciężkiej pracy, niebywałemu talentowi, pasji oraz szczęściu stworzył w Paryżu prawdziwe imperium kosmetyczne, zyskał międzynarodową sławę oraz miano „króla fryzjerów i fryzjera królów”. To opowieść o człowieku, o którym po śmierci francuski dziennik „Le Figaro” napisał: „Był największym z tych, którzy na równi z Coco Chanel stworzyli kobietę współczesną”.

Drugim filmem, jaki będzie można obejrzeć, jest „Bogdan Pałuszyński – opowieści paryskie” wyreżyserowany przez Piotra Słowikowskiego w 1991 roku.

Bohaterem filmu jest fotograf urodzony w Pabianicach, w rodzinie stolarza. W 1968 r. wyjechał do Paryża, gdzie poznał słynnego fryzjera Antoine’a z Sieradza, u którego zamieszkał w okresie studiów. Ukończył Szkołę Sztuk Zdobniczych. Zajmował się fotografią artystyczną i reklamową. Pracował dla znanych francuskich firm kosmetycznych oraz projektantów mody. Zdjęcia Bogdana Pałuszyńskiego znalazły się w wydanym w Japonii albumie 100 najlepszych fotografów świata.