Podczas charytatywnego przedstawienia dla dzieci, wystawionego przez teatr Pacuś, dla Adasia Maślanki zebrano ponad 3.500 zł

Kolejny spektakl dla chłopczyka, tym razem dla dorosłych, będzie w niedzielę, 24 lutego. Aktorzy teatru DlaNiepoznaki wystawią „Lustro”.

- Jest to opowieść o tym, jak wiele zachowań powielamy po naszych rodzicach czy dziadkach – opowiada Katarzyna Tkacz, aktorka.

Gościnnie w „Lustrze” wystąpią włodarze miasta: prezydent Grzegorz Mackiewicz oraz wiceprezydenci - Aleksandra Jarmakowska i Marek Gryglewski. Możliwość zagrania w sztuce wylicytowali podczas imprezy Adamy Radę. Specjalnie dla nich Dorota Olejnik, reżyser teatru, napisała dodatkowe role.

- Dobre, poważne, zwłaszcza ta prezydenta – podkreśla aktorka.

Prezydenci dostali scenariusze, zaplanowano też kilka prób.

- Mają do siebie dystans, więc będzie dobrze – komentuje Kasia Tkacz.

Kto chce zobaczyć, jak na scenie poradzą sobie Mackiewicz, Gryglewski i Jarmakowska, powinni przyjść do MOK-u w niedzielę, 24 lutego o godz. 18.00. A najlepiej przed tą godziną, ponieważ w holu ośrodka kultury będą do kupienia rozmaite vouchery czy gadżety. Dochód z ich sprzedaży również zostanie przeznaczony na leczenie Adasia Maślanki.

Na godzinny, niedzielny spektakl nie ma biletów. Przed wejściem na salę będą zbierane pieniądze dla puszek.

3-letni Adaś Maślanka choruje na bardzo groźny rodzaj nowotwór – neuroblastomę. Lek, którego będzie potrzebował po wycięciu guza, jest nierefundowany. Trwają zbiórki prowadzone przez dwie fundacje: SięPomaga i MamSerce. Akcje charytatywne organizują też mieszkańcy Pabianic. W pomaganie bardzo aktywnie włączyło się przedszkole, do którego uczęszcza Adaś.