Konkurs odbył się w ramach tegorocznych Dni Pabianic. Już po raz 9.

- Co roku wydaje nam się, że już lepiej być nie może i co roku okazuje się, że jednak jest lepiej, niż w poprzednich latach - mówił wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz, juror w konkursie.

W tym roku obejrzeliśmy 33 występy. Zatańczyły zespoły z Konstantynowa Łódzkiego, Łodzi, Kutna, Zelowa, Tomaszowa Mazowieckiego, a nawet Warszawy.

Od nas wystąpili: Ludens II i Ludens III z MDK-u, Standby Crew pod opieką Damiana Lipińskiego (GDK w Ksawerowie) oraz jego drugi zespół OFF/ON Crew (GDK w Ksawerowie) i Why not? z MOK-u.

Jurorami w konkursie byli wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz, Joanna Urbaniak-Woźniak, instruktorka z MOK-u oraz właściciele szkoły tańca Eskadra: Marta i Piotr Włodarczykowie.

Tancerze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-15 lat i powyżej 15 lat.

W najmłodszej grupie najlepszy okazał się kutnowski zespół Alibi. Drugi był Fresh z Sierpca, a trzecie łódzkie Czarne Stopy. Wyróżnienia powędrowały do Small Dance Square (Zelów) i Stop and go (Warszawa).

W kategorii wiekowej 13-15 lat najlepsze były Czarne Stopy, II nagroda powędrowała do Iskierek z Sierpca, a trzecia do Stop and Go z Warszawy.

Najbardziej emocjonujące były występy najstarszych tancerzy.

- Te występy zmiotły wszystko inne. Energią, jaka była tu na scenie, można by oświetlić całe miasto przez pół roku - mówił Mackiewicz.

Jurorzy mieli problem z wyłonieniem zwycięzcy w tej kategorii.

Ostatecznie jednak zdecydowali I miejsce przyznać Jammin Crew z Lutomierska, II wywalczyło Alibi, a III Street Dance z Kutna. Ludens II zdobył wyróżnienie.

Statuetka Grand Prix konkursu pojechała do Skierniewic razem z Akademią tańca 4-20.