Wyróżniono go dziś, o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

- Bardzo dziękuję inicjatorom pomysłu i wszystkim osobom, które umożliwiły mi znalezienie się w tak zacnym gronie – mówił na uroczystości. – O ile zdrowie pozwoli, jeszcze długo będziemy się spotykać w progach tego domu kultury.

Mirosław Piotrowski to instruktor, aranżer muzyczny oraz kierownik artystyczny. W MOK-u już od wielu lat prowadzi zespoły chóralne: Męski Chór im. T. Kościuszki, Żeński Zespół Wokalny „Tęcza” oraz Kabaret „Retro”.

- Z panem Mirosławem pracuję na co dzień – mówiła Joanna Papuga-Rakowska, dyrektor ośrodka kultury. – To osoba, którą Pabianice mogą się szczycić i na którego koncerty przychodzi mnóstwo osób.

Piotrowskiemu podziękowały też władze miasta oraz przedstawicielki chóru.

- Nie liczysz godzin i dni. Pracujesz nawet w nocy, gdy dopadnie cię wena twórcza – podkreśliły.

Była to już 4. edycja plebiscytu Ikony Kultury Pabianic. Przypomnijmy dotąd utytułowanych, są to: Ryszard Binkowski - autor książek, Henryk Debich - dyrygent, Rafał Frankiewicz - rzeźbiarz, Zbigniew Gajzler - reżyser, Norbert Hans - artysta plastyk, Anna Lewkowska – autorka książek, Sławomir Łuczyński – satyryk karykaturzysta, zespół ProletaryatKrzysztof Urbański – dyrygent, Alina Szapocznikow – rzeźbiarka, Karol Nicze - kompozytor i pianista, Janusz Boniecki – artysta plastyk, Tipsy Drivers - zespół muzyczny i Zenon Porzucek - artysta plastyk.