1.03., godz. 18.00 – „DEJE VU” - wystawa fotografii Beaty Nowak.

Beata Nowak – artysta fotografik, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczpospolitej Polski Stowarzyszenia Twórców, członek Zarządu Pabianickiego Towarzystwa Fotograficznego. W dorobku artystycznym ma na swoim koncie: 46 wystaw zbiorowych i innych działań twórczych, 4 wystawy indywidualne, 5 wystaw zbiorowych w Europie oraz Ameryce Południowej. Liczne prace artystki znajdują się w kolekcjach w Polsce i za granicą. Fotografią zajmuje się od ponad 10 lat. Mieszka i tworzy w Pabianicach.

2.03., godz. 17.00 – „Warszawa da się lubić” - koncert zespołów senioralnych.

W sali widowiskowej będzie można posłuchać znanych i lubianych piosenek o Warszawie, m.in. „Niebo nad Warszawą”, „Na Bielany”, „Jak przygoda, to tylko w Warszawie”, „Tango andrusowskie”. Zaprezentują je zespoły senioralne: „Tęcza”, „Kościuszko” i „Retro”, działające pod egidą MOK-u. Dobór repertuaru oraz aranżacja muzyczna: Mirosław Piotrowski. Recytacja: Andrzej Krajewski

6.03. godz. 10.00 – konfrontacje teatralne – eliminacje.

Przegląd Teatrów Dziecięcych „Konfrontacje 2013” jest adresowany do amatorskich teatrów działających w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury, oświaty, klubach i świetlicach czy stowarzyszeniach.

 

7.03. godz. 18.00 – projekcja filmu „Hotel Marigold”

Hotel Marigold to ponoć najlepszy dom spokojnej starości w całych Indiach. Konkurencja dla brytyjskich ośrodków i miejsce, w którym warto spędzić jesień życia. Taką nadzieję ma siedmioro emerytów, którzy postanawiają odmienić swój los i jadą do Indii. Okazuje się,
że tytułowy hotel jeszcze nie jest do końca gotowy na przyjęcie gości… Tak zaczyna się zabawna, romantyczna przygoda obfitująca w wiele niespodzianek. Gatunek: komedia/dramat.

8.03. godz. 19.00 – „Od czardasza do kankana” – koncert operetkowy.

8 marca o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z artystami Teatru Muzycznego IWIA, którzy zaprezentują przepełniony dowcipem i humorem koncert operetkowy „Od czardasza do kankana”. Tym razem muzyczna opowieść rozegra się w salonach dwojga arystokratów między nimi a ich służbą. Obok przepięknych arii, duetów i czardaszy (Usta Milczą, W rytm Walczyka, Czardasz Sylwii i innych), zobaczyć można walce, polkę, kankana.

9.03. godz. 12.00 - Koncert Rodzinny w wykonaniu podopiecznych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Pabianicach oraz ich rodzin.

14.03. godz. 18.00 – projekcja filmowa "Dziedzictwo Burne' a".

15.03. godz. 19.00 – Przegląd Zespołów Muzycznych ROCK MASTER REAKTYWACJA – koncert eliminacyjny.

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach organizuje przegląd zespołów rockowych ROCK MASTER REAKTYWACJA. 15 marca odbędzie się kolejny etap eliminacji, w którym wyłonimy kolejnych finalistów. Cały koncert uświetni występ pabianickiego zespołu BLIND RUSTY BOX.

 

21.03., godz. 12.00 – Pierwszy dzień wiosny - topienie Marzanny.

Wiosna tuż, tuż… więc czas rozprawić się z marzanną i pożegnać zimę w pięknym stylu.
Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta organizuje konkurs na pabianicką marzannę ekologiczną.

Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim mogą wziąć grupy zorganizowane, czyli przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych jak również osoby indywidualne, niezależnie od wieku.

Zadaniem uczestników jest zrobienie kukły z materiałów ekologicznych (słoma, bibuła, papier, bawełna, len, itd) w rozmiarze 0,7 do 2,0 metrów.

Termin przyjmowania prac wykonanych przez osoby indywidualne mija 1 marca. Natomiast marzanny autorstwa grup zorganizowanych należy dostarczyć 21 marca o godz. 12.00
do parku im. Słowackiego. Tam też odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych.

21.03. godz. 18.00 – projekcja filmowa "Pannice w opałach".

Film opowiada historię trzech pięknych przyjaciółek. Chcą one wprowadzić radykalne zmiany na staroświeckim uniwersytecie. W tej akcji ma im pomóc jeszcze jedna studentka
z zagranicy - Lily. Starają się pomóc znudzonym studentom m.in. poprzez lekcje tańca. Wszystko idzie dobrze, dopóki na horyzoncie nie pojawi się czterech przystojnych chłopców, przyjaźń dziewczyn zostanie wystawiona na próbę... Gatunek: komedia/romans/dramat.

28.03. godz. 18.00 – projekcja filmowa "Green Zone".

Matt Damon i reżyser Paul Greengrass ponownie połączyli siły w dramacie wojennym "Green Zone", którego akcja rozgrywa się podczas pierwszych chaotycznych dni wojny w Iraku, kiedy to nikomu nie można było ufać, a każda decyzja mogła skończyć się nieprzewidywalnymi konsekwencjami. Podczas prowadzonej przez Stany Zjednoczone okupacji Bagdadu w 2003 roku, starszy chorąży Roy Miller (Damon) i zespół inspektorów wojskowych zostają wysłani w celu odnalezienia broni masowej zagłady, która jak wierzono miała być składowana na irackiej pustyni. Przemieszczając się z jednego zabezpieczonego minami miejsca – pułapki na drugie, żołnierze w trakcie poszukiwania śmiertelnych odczynników chemicznych natykają się na zawiłe próby zatajenia prawdy, które zmieniają cel ich misji. Działając wśród agentów wywiadu kierujących się sprzecznymi motywami, Miller szuka odpowiedzi, które albo zniosą reżim, albo doprowadzą do eskalacji działań wojennych w tym zapalnym rejonie. Znajduje najbardziej zawodną broń - prawdę. Gatunek: dramat wojenny.

29.03., godz. 9.30 – Bajkowy Poranek.