Podróżnik, geograf i pisarz zaprezentuje swoją najnowszą książkę „O jeden ląd za daleko” - o  podróżach po świecie, miejscach nieznanych i takich, których już nie ma. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia publikacji.

Wydarzenie „34 lata w podróży i o jeden ląd za daleko” zaplanowano w piątek (15 kwietnia) o godz. 18.30 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. św. Jana 10). Zapraszają MBP i Klub Podróżnika PTTK. Wstęp wolny.

Jarosław Fischbach – rocznik 1955 - geograf, podróżnik. Organizator i uczestnik wielu egzotycznych wyjazdów m.in. do Nepalu, Tanzanii, Maroka, Argentyny, Boliwii, Chile, Brazylii, Peru, Ekwadoru, na Madagaskar…,  a także wyprawy naukowo-poznawczej Uniwersytetu Łódzkiego „Azja’ 78”. Po powrocie z wyjazdów publikował swoje reportaże m.in. w: „Poznaj Świat”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Łódzkim” , „Wierchach”. W latach 80. organizował  Tygodnie Gór. Zainteresowania: podróże, turystyka, fotografia, Polonia, muzyka. Żonaty, żona Anna – geograf, córki: Kasia – geograf, Ola – etnolog.