Impreza, która co roku przyciąga masę młodych tancerzy, odbędzie się w ramach tegorocznych Dni Pabianic w niedzielę, 14 czerwca od godz. 11.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Do konkursu mogą zgłosić się zespoły taneczne, które zaprezentują się w inscenizacji, widowisku tanecznym lub miniaturze. Zadaniem grup jest prezentacja jednego lub dwóch układów tanecznych o łącznym czasie 10 minut. Umiejętności oceniać będzie profesjonalne jury, m.in. znany z rozrywkowego programu telewizyjnego „Taniec z Gwiazdami”, włoski tancerz, wokalista i aktor Stefano Terrazzino.

Najlepszy zespół taneczny otrzyma grand prix – nagrodę przewodniczącego Rady Miejskiej. Jury przyzna również nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13 – 15 lat oraz powyżej 15 lat.

Zgłoszenia na konkurs przyjmowane są do 29 maja. Na adres organizatora (Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 14, 95-200 Pabianice) należy przesłać czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z kopią dowodu wpłaty opłaty akredytacyjnej. Szczegółowe informacje w MOK-u, tel. (42) 225-46-90.