W eliminacjach w Zgierzu udział wzięło 5 zespołów reprezentujących region województwa łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Oprócz pabianickiej, wystąpiły grupy z Łodzi, Warszawy, Skierniewic i Komorowa. Nasza zagrała „Opowieść o szczęściu”.

- To historia gospodarza, który dla pozyskania kilku atrakcyjnych przedmiotów, sprzedaje jedynych przyjaciół - swoje zwierzęta. Poczucie samotności i opuszczenia uświadamiają mu, że nie należy sprzedawać tego, co nie jest na sprzedaż. Za wszelką cenę postanawia odzyskać swoich przyjaciół – streszcza przedstawienie Elżbieta Góralczyk z ŚDS.

Uzyskane I miejsce w tym etapie „ Albertiany 2014” daje naszym aktorom wstęp na galę finałową konkursu 10 marca w Krakowie. Tego dnia na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego 5 najlepszych zespołów w Polsce, które otrzymały pierwsze miejsca w regionach, jeszcze raz zaprezentuje swoje przedstawienia. Galę poprowadzi aktorka Anna Dymna, pomysłodawczyni, współorganizator i przewodnicząca fundacji „Mimo wszystko”.

- Udział grupy z Pabianic w konkursie był debiutem – dodaje Elżbieta Góralczyk. – Zajęcie I miejsce to zasługa wykonawców oraz reżyserki przedstawień, terapeutki Anny Goral.