Przedstawienie „Pękające torby z papieru” autorstwa Marka Chronowskiego w sposób humorystyczny opowiada o pokoleniu 60 plus. Autor pokazuje w nim problemy współczesności widziane z perspektywy pensjonariuszy domu spokojnej starości, a przy okazji przekonuje, że na uboczu głównego nurtu życia też dziać się mogą rzeczy niezwykłe, budzące emocje i warte poznania.

Pensjonariuszy i ich opiekunkę będzie można poznać w ciągu jednego dnia, kiedy to do domu przybywa nowy podopieczny. Grupa bardzo powoli „wciąga” go w klimat panujący w DSS-ie, bo chce w ten sposób pokonać strach przed nową sytuacją i nowym miejscem. Postanawiają również wciągnąć nowego pensjonariusza w małą tajemnicę, którą wszyscy mają…

„Pękające torby z papieru” to artystyczne przedsięwzięcie łódzkich seniorów, projekt realizowany w ramach konkursu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Sztukę mieliśmy obejrzeć 13 kwietnia w MIejskim Ośrodku Kultury. Jednak w związku z zamknięciem do odwołania sali widowiskowej MOK-u przez straż pożarną, nie zobaczymy jej.