W ubiegłym roku to niepowtarzalne w skali województwa przedsięwzięcie kulturalne okazało się strzałem w dziesiątkę. Dlatego w tym roku Miejski Ośrodek Kultury organizuje jego drugą edycję.

Międzynarodowy Ekologiczny Projekt Artystyczny „Piękno Ziemi Łódzkiej” rusza w poniedziałek 16 września. O godz. 17.00 nastąpi otwarcie wystawy jednego z uczestników projektu.

Łącznie w projekcie, którego realizacja możliwa jest dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, udział weźmie 15 artystów nie tylko z Polski, ale i zagranicy. W czasie trwania przedsięwzięcia, czyli do 20 września, odwiedzą oni wybrane, ciekawe pod względem przyrodniczym miejsca na terenie różnych gmin z województwa łódzkiego. Ich zadaniem podczas trzech plenerów będzie uchwycenie na płótnie piękna danego obszaru. Ponadto uczestnicy projektu spotkają się również z mieszkańcami i władzami gmin. Zaplanowano warsztaty dla młodzieży, podczas których chętni będą mieli okazję poznać różne techniki malarskie, podpatrzeć na żywo pracę twórców i z nimi porozmawiać. Ale zanim dojdzie do spotkań, artyści pojadą na wycieczkę do rezerwatu „Niebieskie Źródła”. Zwieńczeniem międzynarodowego ekologicznego projektu artystycznego będzie wernisaż powstałych prac. Następnie wystawa „Piękno Ziemi Łódzkiej” wędrować będzie po galeriach i placówkach gmin całego regionu.  Organizator, czyli MOK, wyda też katalog oraz kalendarz ze zdjęciami prac artystów.