Gry typu escape room stają się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Są ciekawą alternatywą dla wyjść do pubów, kręgielni czy dyskotek.

W Łodzi są dwa miejsca oferujące tego typu rozrywkę.

 Na pasażu Schillera (wejście od Sienkiewicza 55) działa Mysterious Room o powierzchni 300 m kw. Znajdziemy tam 8 tematycznych pokojów: Wyścig z czasem, Sherlock Holmes, Absurdy PRL-u, Indiana Jones, Władca Pierścieni – Moria, Różowa Pantera, Half life lab oraz Pokój sponsorowany. Różnią się nie tylko klimatem, ale i stylem gry, typem zagadek oraz sposobem ich rozwiązywania. Każdy z nich przeznaczony jest dla grupy maksymalnie 4 osób.

Gry w nich polegają na tym, by w określonym czasie wydostać się z zamkniętego pomieszczenia – pułapki. Trzeba to zrobić z grupą liczącą od 2 do 4 osób. Wszyscy muszą połączyć swoje siły, aby bezbłędnie rozszyfrować wskazówki, które pozwolą znaleźć sposób na otwarcie drzwi pokoju.

Drugi escape room znajduje się przy ul. Kościuszki 1. W Tkalni Zagadek na wydostanie się z pokoju mamy 45 minut. Robimy to w grupie od 2 do 5 osób. Za taką zabawę ekipa zapłaci 99 zł. Póki co, w Tkalni pobawimy się w dwóch pokojach. W jednym (Zbrodnia) musimy rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci naukowca. W Bezsenności na żywo poznamy klimat horroru i wejdziemy w świat z pogranicza snu i jawy.

W każdym z pokojów znajduje się zegar. Jeśli przekroczymy czas, zagadka pozostanie nierozwiązana, a drzwi zamknięte…