Pięcioro bohaterów zamkniętych w szpitalu psychiatrycznym. Każdy z nich to inny charakter, inna historia, inne choroba. Wszystkich, prócz wariactwa, połączyła jedna sprawa - tajemnicze morderstwa, do których dochodzi na terenie szpitala. Główni bohaterowie sami próbują rozgryźć zagadkę. Nagle ginie jeden z nich. To, co do tej pory wydawało się rzeczywistością, okazuje się tylko chorą wyobraźnią chorych psychicznie pacjentów. Ale czy na pewno?

To nie scenariusz filmu grozy. To przedstawienie, które mieli okazję zobaczyć pabianiczanie w czwartkowy wieczór, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury. Rolę głównych postaci odegrała piątka uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego. Autorką sztuki jest Patrycja Przybylska, uczennica z Pabianic, która nie pierwszy raz dała popis znakomitej wyobraźni i umiejętności pisarskich. „Tektonika” to już trzecia sztuka, która wyszła spod pióra licealistki.
W wariatów wcielili się: Dorota Becht (Grażyna), Maciej Piech (Werter), Justyna Saktura (pielęgniarka), Wojciech Jaworski (Nowak), Patrycja Przybylska (Zuzia) i Karolina Streit-Wlaźlak (Lidia)