Nowy projekt realizowany w naszym mieście zakłada stworzenie teatru. To teatr integracyjny, który będzie nosił nazwę „Czarodzieje”. Pomysłodawczynią jak i instruktorką teatru jest zawodowa aktorka – Katarzyna Tkacz. Teatr będzie działał przy Miejskim Ośrodku Kultury. 

- Po doświadczeniu, jakie przyniósł mi projekt Wygramy Życie, a przede wszystkim integracyjne -show, pod tym samym tytułem, realizowany z Grupą Wolontarystyczną „ Agrafka , zamarzyło mi się tworzyć następne spektakle z tak wyjątkowymi ludźmi, co dzięki pani dyrektor MOK w Pabianicach, staje się możliwe – wyjaśnia ideę pomysłodawczyni.

Teatr poszukuje aktorów do stworzenia jego trupy. Warunek? Założenie jest takie, aby grupę stanowiło maksymalnie 15 pełnoletnich osób, osób niepełnosprawnych.

Zajęcia (impostacja głosu, dykcja, elementy tańca i śpiewu), zajęcia teatralne z elementami terapeutycznymi, a później próby odbywać się będą raz w tygodniu, w Miejskim Ośrodku Kultury. Finalnie na koniec sezonu planowana będzie premiera sztuki teatralnej.

Deklarację składać można od 1 do 15 września włącznie. Dostępna jest ona w sekretariacie MOK Pabianice, przy ul. Kościuszki 14. Wszelkich informacji udziela MOK Pabianice tel. 42 225 46 90 oraz Kasia Tkacz 533 123 011.

- Chciałabym przywrócić społeczeństwu osoby  niepełnosprawne poprzez różne działania artystyczne. Jak? Tworząc teatr integracyjny, w którym osoby z niepełnosprawnościami są pełnoprawnymi członkami zespołu aktorskiego. Misją teatru – obok przywracania społeczeństwu ludzi niepełnosprawnych – jest także zwracanie uwagi na ciężki los takich osób, na ich częstą dyskryminację i wykluczenie.- podsumowuje pani instruktor.