Jego bohaterem jest Marek Skrzymowski, który pomaga alkoholikom wyjść z nałogu. Wspólnie z żoną prowadzi „Granicę” - schronisko dla osób bezdomnych. Film przedstawia ciemną stronę życia, bezwzględność i ogromny trud włożony w terapię.

Pokaz odbędzie się w ramach projektu „Nasz Region – Ikony Kultury Pabianic”, którego organizatorami są MOK oraz Łódzki Dom Kultury.

Zbigniew Gajzler urodził się w 1957 roku w Łasku. Jest absolwentem PWSFTViT w Łodzi. Pracuje jako operator filmowy i dokumentalista. To on jest twórcą filmowej dokumentacji najnowszych dziejów Pabianic. Nakręcił takie filmy, jak: „E. J. Vortheil”, „Sny i marzenia pioniera kinematografii" (2002), „Sarid" (2005), „Maestro" (2007), „Skazani na Sybir" (2009), „Maratończyk" (2011), "Na granicy…" (2014).

Jest współtwórcą 23 filmów fabularnych, np. „Pierwszego miliona”, „Sztos”, „Kingsajz”, „Magnata” „Porno”.

Gajzler został odznaczony w 2010 r. Krzyżem Zesłańców Sybiru, przyznanym przez Zarząd Główny Związku Sybiraków za realizację „Skazanych nas na Sybir”. W 2012 r. - nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego za „osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury” w kategorii Całokształt działalności. W 2014 roku uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.