Grupa STOS to uczniowie i absolwenci I LO. Spektakl jest realizowany w ramach otrzymanego w maju 2015 roku stypendium na rozwój artystyczny, ufundowanego przez Joannę i Krzysztofa Urbańskich. Opiekunem grupy jest nauczyciel języka polskiego Maciej Krawczyk. Wstęp wolny.

Celem projektu jest zapoznanie uczniów oraz mieszkańców Pabianic ze sztuką tzw. „nowego cyrku”. Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się już w grudniu zeszłego roku. Treningi odbywały się nawet kilka razy w tygodniu i trwały do czterech godzin. Podczas tych spotkań uczestnicy zapoznali się z wieloma dziedzinami współczesnej sztuki cyrkowej: tańcem z ogniem, żonglerką czy tańcem w powietrzu, z których większość zaprezentują podczas przedstawienia. Do celów treningowych zmodyfikowano nawet salę gimnastyczną liceum, dodając do niej specjalistyczne mocowania oraz długie „chusty wertykalne”. Do ćwiczeń technicznych dodano również zajęcia z gry aktorskiej, improwizacji oraz ruchu scenicznego. Pomoc w przygotowaniach zapewnili instruktorzy z pabianickiego Teatru Ognia „Na Co-Dzień” oraz łódzkiej Przestrzeni Cyrkowej „Carnival”.

W ramach założeń projektu grupa STOS przeprowadziła szereg działań animacyjnych oraz artystycznych. Wspomogła łaskich i pabianickich harcerzy, zaprezentowała się podczas uroczystości obchodów Dnia Flagi, a 11 maja da przedpremierowy pokaz dla dzieci z Domu Dziecka w Porszewicach.

Grupa istnieje od 2011 roku. Jest częścią zajęć pozalekcyjnych proponowanych uczniom w I Liceum Ogólnokształcącym. Na swoim koncie ma już wiele sukcesów i występów, w tym podczas ogólnopolskich festiwali.