Miejska Biblioteka Publiczna, św. Jana 10
9-15 maja - "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę"- wystawa z okazji VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
11 maja, godz. 17.00 – w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki omawiana będzie książka Stefana Chwina pt. „Złoty pelikan".
Filia nr 5, św. Jana 10
11 maja o godz. 10.00 biblioteka organizuje zajęcia Dyskusyjnego Klubu Książki dla grupy z Przedszkola Miejskiego nr 13.
Filia nr 2, ul. Łaska 46/48
12 maja o godz. 10.00 - spotkanie DKK dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Czytane i omawiane będą fragmenty książki Grzegorza Kasdepke "Co to znaczy?".
Filia nr 4, ul. 20 Stycznia 14
2-31 maja 2011 r. - "Biblioteki jakich nie znamy" – wystawa książek z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jej celem jest skupienie uwagi szerokiej opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy. Realizacja programu rozpoczyna się z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek - 8 maja. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek jest symbolem pracy bibliotekarskiej i świętem zawodu, o którym pierwsze wzmianki pochodzą już ze starożytności. Dawniej bibliotekarz był kustoszem dorobku kulturalnego - dziś jego zadaniem jest udostępnianie zbiorów oraz zawartych w nich informacji. Wiele spośród znanych osób przez pewien okres swojego życia miało związek z zawodem bibliotekarza. W bibliotekach pracowali m.in.: bracia Grimm, Adam Mickiewicz, Stefan Żeromski, Czesław Miłosz, Giacomo Casanova, Andre Norton, Hector Berlioz.