Przygotowali go uczniowie z koła teatralnego działającego w I LO.

Romantyczny dramat Słowackiego znają chyba wszyscy i choć jego akcja osadzona jest w odległych, legendarnych czasach, w krainie baśni i fantastyki, niezmiennie dotyczy naszych spraw. Miłość, zazdrość, zemsta, zbrodnia, władza – to ludzkie namiętności, żądze i pragnienia, które nie przemijają i wciąż wzbudzają wielkie emocje.

Zespół aktorski stanowią absolwenci i uczniowie szkoły. Rolę tytułowej Balladyny zagra Klaudia Nadrowska, w urzekające postacie Aliny i Wdowy wcielą się Aleksandra Kozioł i Marlena Marek. Zakochana w Grabcu (przekonujący Łukasz Świercz) niezwykła Goplana to Kinga Stankiewicz. Uznanie publiczności zdobędą również obecni uczniowie I LO: Zuzanna Lubomirska (rezolutna Skierka), Aleksander Duniec (diaboliczny Chochlik), Jakub Ransz (pełen powagi i tragizmu Pustelnik), Tomasz Morawski (szlachetny Kirkor) i Patryk Krykwiński (ponury, niebezpieczny Fon Kostryn).

Obsługę techniczną sprawują Jakub Lesman i Bartosz Derendarz. Nad realizacją przedstawienia czuwają opiekunowie koła teatralnego: Tomasz Kozioł i Aleksandra Kaczmarek.

„Ballandynę” zobaczymy dziś o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 14). Wstęp wolny.