2 lipca zobaczymy „Indochiny” – opowieść o pięknej pasierbicy zamożnej plantatorki, która zakochuje się w oficerze marynarki. Dziewczyna porzuca wszystko: przybraną matkę, narzeczonego i wygodne życie w rodzinnym majątku. Wyjeżdża do Tonkinu, gdzie stacjonują francuskie oddziały.

9 lipca MOK wyświetli „Szybkich i wściekłych 5”, czyli kino dla fanów szybkich samochodów i wyścigów. Szóstą część cyklu zobaczymy 23 lipca.

16 lipca możemy obejrzeć „Piętno”. To historia dziekana college'u, Colemana Silka (Anthony Hopkins), którego karierę rujnuje oskarżenie o rasizm. Wkrótce traci również żonę. Sytuacja zmienia się, gdy Silk wplątuje się w romans z młodą kobietą - Faunią Farley (Nicole Kidman). Mężczyzna odżywa, jego życie ponownie nabiera sensu. Jednak sprawy się komplikują.

30 lipca „Lot” – film na faktach o Williamie Whitakerze, kapitanie lotów lotniczych, który szczęśliwie wylądował uszkodzonym samolotem i uratował życie 96 osobom spośród 102, jakie znajdowały się na pokładzie. Prowadzone po katastrofie śledztwo ujawniło jednak, że Whip siadł za stery maszyny będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków…