„Odlot” zostanie wystawiony na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Kościuszki 14) 19 i 27 lutego oraz 7 marca o godz. 12.00 (dla grup ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) oraz 21 lutego o godz. 18.00 dla wszystkich. Wstęp wolny. W rolę bohaterów spektaklu wcielą się uczestnicy grupy teatralnej  „Dialog”, działającej w MOK-u pod okiem instruktora Marka Binkowskiego. „Odlot” powstał na podstawie sztuki Inki Dowlasz, napisanej dla Teatru Ludowego „Terapia Przez Sztukę” pod tym samym tytułem.

Wystąpią: Justyna Jakóbek (jako Magda główna bohaterka), Karolina Ossowska (mama Magdy), Daria Górecka (tata Magdy), Jenny Elsner (babcia Magdy), Katarzyna Kania (Gary - chłopak Magdy), Joanna Gajdka (ojciec Leon) oraz Weronika Janusz (lustro).

Punktem wyjścia spektaklu są problemy dorastającej dziewczyny, która nie może się zmobilizować, żeby wyjść z domu do szkoły i wplątała się w podejrzaną znajomość. Typowe perypetie okresu dorastania mogą jednak przerodzić się w dramat nieudanego życia.

I tutaj nasuwają się pytania. W którym momencie należy bić na alarm? Jakich użyć środków? Jak poruszać się w tym czarno-białym, narcystycznym świecie bohaterki, żeby ją zrozumieć i jej pomóc?

W tle przedstawianych zdarzeń działa osobliwa postać. Postać ta jest rzeczywista w takim stopniu, w jakim rzeczywiste są nasze lęki i obawy. Nie widzimy lęku, nie widzimy naszych myśli, jednak skutki decyzji zrodzonych pod ich wpływem... bywają dotkliwie namacalne.