Poniedzielski to poeta, pieśniarz, konferansjer, autor tekstów piosenek, satyryk, scenarzysta, reżyser, aktor… Jest autorem ponad 400 wierszy i piosenek, w tym utworów pisanych dla: Grzegorza Turnaua, Stanisława Sojki, Elżbiety Adamiak, Edyty Geppert i Dawida Podsiadło.

„Urodziłem się na głębokiej kielecczyźnie w miejscowości Iwaniska. Dzieciństwo i młodość spędziłem w Kielcach. Podobno w dzieciństwie byłem podejrzanie spokojnym, grzecznym chłopcem. Można było wystawić mnie do ogrodu, pod warunkiem, że dano mi niemiecki hełm, w środku którego były różne śrubki, nakrętki i podkładki. Podobno potrafiłem się bawić tym godzinami. Potwierdzając moje techniczne zainteresowania, jako szkołę średnią wybrałem technikum elektroniczne w Kielcach. Muszę dodać, że jestem skończonym magistrem inżynierem, automatykiem przemysłowym Politechniki Świętokrzyskiej. Posiadam poważne wykształcenie techniczne.
Na studiach śpiewałem w klubach studenckich, a na trzecim roku zadebiutowałem na studenckim festiwalu w Krakowie. Po ukończeniu politechniki musiałem odpracować rok stażu w Ifamie w Łodzi. Ponieważ przeszkadzało to mi w pracy estradowej, będąc już żonaty i posiadając dwojaczki, wystąpiłem o urlop macierzyński. Kiedy w kadrach załatwiałem formalności, pod zakładem już czekał autokar łódzkiej Estrady” – tak opowiadał o sobie Andrzej Poniedzielski w Radiu PIK.

Ten wielokrotnie nagradzany artysta (Nagroda Polskiej Estrady „Prometeusz”, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Mistrz Mowy Polskiej, Ambasador Polszczyzny 2016) wystąpi w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 14) w sobotę, 14 grudnia o godz. 18.00.

Bilety na jego występ można jeszcze kupić na stronie www.kupbilecik.pl.