Od kilku tygodni pabianiczanie wspierają w walce z chorobą 3-letniego Adasia i jego rodziców. Chłopiec ma bardzo groźny rodzaj nowotworu – neuroblastomę. Do tego lek, którego będzie potrzebował, jest nierefundowany. Trwają zbiórki prowadzone przez dwie fundacje (SięPomaga, MamSerce). Organizowane są akcje charytatywne przez mieszkańców Pabianic. W pomaganie włączyło się bardzo aktywnie przedszkole, do którego uczęszcza chłopiec.

Adaś jest w grupie "Ptysie" w Przedszkolu Miejskim nr 11. Jego wychowawczynią jest Dorota Olejniczak, nauczycielka wychowania przedszkolnego. Tym razem to ona wpadła na pomysł zorganizowania pokazu bajki dla dzieci.

- Dzięki temu uczymy nasze pociechy wrażliwości na innych ludzi. Dzieci chętnie pomagają swoim rówieśnikom – mówi. - Na przedstawienie przyszły razem ze swoimi rodzicami i dzięki temu udało się kolejny raz zebrać całkiem sporą sumę pieniędzy, która wspomoże Adasia.

Teatr Pacuś wystąpił z przedstawieniem lalkowym „Bajka o trzech braciach”. Joanna i Igor Polakowie bez chwili wahania zdecydowali się wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Do tego Szkoła Podstawowa nr 9 zorganizowała stoisko z akcesoriami walentynkowymi, z którego dochód również poszedł na rzecz Adasia.

Na scenę zaproszono tatę i brata chłopca. Przekazano mu prezent od przedszkola – zestaw pojazdów. Jak zapewniła Katarzyna Barasińska, dyrektor PM 11, jednym z nich jest motor. To ulubione zabawki Adasia. Prezent ufundowała redakcja przedszkolnej gazetki „Figielek”.

Przedstawienie zostało wystawione na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury. 24 lutego będzie kolejne, tym razem dla dorosłych. Na scenie zaprezentuje się teatr DlaNiepoznaki. Gościnnie wystąpią włodarze miasta: Grzegorz Mackiewicz, prezydent oraz wiceprezydenci - Aleksandra Jarmakowska i Marek Gryglewski. Pisaliśmy o tym TUTAJ.