Popularny aktor, satyryk i parodysta ze swoim show „Polaków portret własny” przyjechał do Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w pierwszą niedzielę grudnia.

Dużą dawkę dobrego humoru wywołały wśród publiczności nowe, aktualne i niezmiennie zabawne skecze, a co za tym idzie, świetne wczucie się w mentalność, sposób wypowiedzi
i myślenia postaci, których głosem przemawiał. W swoim programie popularny aktor nawiązał do kilku wydarzeń z życia społeczno-politycznego. Pojawiły się też skecze związane z życiem polskich artystów przebywających obecnie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Parodysta odniósł się również do swojej działalności scenicznej,
a konkretnie do dwóch jubileuszy, które w tym roku obchodzi. To 40. rocznica pierwszego kroku na desce zawodowej teatru i 30. rocznica pojawienia się na scenie kabaretowej.
W jednym ze skeczów aktor przywołał również swój debiut sceniczny w szkole podstawowej.

Program kabaretowy zakończył wymownym apelem nawołującym do realnej i zdecydowanej zmiany Polski. Artysta chciałby, aby było lepiej, radośniej, optymistyczniej i przede wszystkim spokojniej - bez kłótni i sporów.