Krzysztof Daukszewicz wystąpi w Miejskim Ośrodku Kultury w niedzielę, 6 października o godz. 17.00. Artysta pokaże się w dwugodzinnym programie „Zjedz kawiorek”. Będą skecze, monologi i piosenki.

Krzysztof Daukszewicz urodził się w 1947 roku. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za autorski program „Dookoła Wojtek”, a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

Po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979-1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla najmłodszych widzów – „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983-1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą.

Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”.   Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 r.

„Zjedz kawiorek” jest autorskim, nieustannie aktualizowanym programem satyrycznym. Piosenki takie jak „Moje stulecie”, „Ballada o zmartwychwstaniu dostojnika”, „Szumidło koło nas” oraz tytułowy „Zjedz kawiorek” są komentarzem do bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

Bilety na występ Krzysztofa Daukszewicza można kupić w biurze podróży Pa-Co-Tour (ul. Kościuszki 5) lub przez internet (www.kupbilecik.pl). Ich cena to 50 zł.

UWAGA: we wtorkowym (z 3 września) papierowym wydaniu Życia Pabianic ogłosiliśmy konkurs, w którym można wygrać dwa podwójne bilety na Daukszewicza. Zachęcamy do lektury.