Wyjątkowy spektakl, bo łączący  treści tradycyjnej baśni z adresowaną do najmłodszych widzów przestrogą o zagrożeniach na drodze, mogliśmy obejrzeć w Miejskim Ośrodku Kultury. W role bohaterów bajki wcielili się nauczyciele z amatorskiego szkolnego zespołu teatralnego „Belfer”, działającego przy Szkole Podstawowej Nr 5. Ale nie tylko…

- W tym przedstawieniu wystąpią też uczniowie, którzy urodzili się w roku, kiedy „Belfer” rozpoczął swoją działalność – zapowiedział przed spektaklem Jerzy Kaczmarek,  dyrektor „piątki”.

Przy motywie z Bonda, piosence „Golden Eye”, na pięknie udekorowaną scenę wkroczyli barwnie przebrani bohaterowie baśni. Podczas gdy dorośli aktorzy prowadzili nas przez fabułę przedstawienia, dzieci tańczyły, między innymi do piosenki „Żegnaj kotku”. Przebrane oczywiście za kotki.

Na zakończenie do wspólnego odśpiewania „Szła dzieweczka do laseczka” dzieciaki wciągnęły całą widownię.

W „Kocie w butach” wystąpili: uczniowski teatr „Żuki”, szkolne koło profilaktyczno–teatralne „Żak” oraz aktorzy z „Belfra” - Urszula Bodył, Paulina Dziubczyk, Lidia Golewska, Joanna Jarmakowska, Janusz Koźlenko, Henryk Kurasiewicz,

Dorota Olejnik, Ewa Owsik, Ewa Skiba-Jaworowska i Wojciech Woźniak. Scenografię przygotowały Ewa Owsik i Ewa Skiba- Jaworowska. Obsługą techniczną przedstawienia zajął się Dariusz Sauter. Kostiumów użyczył nieodpłatnie Teatr Lalek „Pinokio” w Łodzi. Scenariusz i reżyseria – „Belfer”.

Dyrektor za przygotowanie spektaklu podziękował też dwóm mamom - Annie Grabarczyk i Agnieszce Cegiełce.

 

Teatr „Belfer” działa przy SP 5 od jesieni 2005 r. Pierwsza inscenizacja bajki „Kot w butach” w 2006 r. z okazji Dnia Dziecka, przyjęta niezwykle gorąco przez szkolną widownię, ułatwiła podjęcie decyzji o kontynuacji tego kierunku twórczej aktywności zespołu. Od 2008 r. z „Belfrem” współpracuje szkolny uczniowski teatr profilaktyczny „Żak”, a od ubiegłego roku szkolnego swoich sił próbują też najmłodsi, którzy współtworzą teatr „Żuki”.