Ekspozycja zatytułowana „Akwarelowe lato” składać się będzie z dzieł, które powstały podczas tegorocznych plenerów wakacyjnych.

Anna Możyszek z wykształcenia jest inżynierem włókiennikiem. Maluje od 2005 roku w sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od 2006 roku należy do Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi, a od 2009 roku - do Klubu Żółwia uczniów artysty plastyka Norberta Hansa. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rzeźbą. Jej dorobek artystyczny to 5 wystaw indywidualnych i blisko 70 zbiorowych. 

Godz. 17.00, galeria MOK (Kościuszki 14).

                                       * * *

Projekt „Piękno Ziemi Łódzkiej”, realizowany dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, potrwa od 16 do 20 września. W tym czasie 15 artystów z Polski i zagranicy odwiedzi ciekawe pod względem przyrodniczym miejsca na terenie różnych gmin województwa łódzkiego. Ich zadaniem podczas trzech plenerów będzie uchwycenie na płótnie piękna danego obszaru. Ale to nie wszystko. Uczestnicy projektu spotkają się również z mieszkańcami i władzami gmin. Będą też warsztaty dla młodzieży, podczas których chętni będą mieli okazję poznać różne techniki malarskie, podpatrzeć na żywo pracę twórców i z nimi porozmawiać.