24-27 lutego będzie Pierwszy Zimowy Międzynarodowy Mazurski Festiwal Balonowy. To jedyny zimowy festiwal balonowy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Udział w imprezie weźmie 25 aerostatów z Polski, Litwy i Łotwy oraz 1 sterowiec.

Zawody rozpoczną się 24 lutego popołudniowym lotem balonów. Planowany jest wspólny start. Organizator zapewnia, że jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjały, balony wystartują z zamarzniętego Jeziora Ełckiego, które jest położone w centrum miasta. Będzie to wspaniałe widowisko oraz okazja dla amatorów fotografii, by utrwalić balony w obiektywie.
25 lutego, oprócz lotu rano i po południu, o godzinie 18.00 odbędzie się Wielka Parada Baloniarzy głównymi ulicami miasta.

26 lutego, oprócz lotu rano i po południu, o godzinie 19.00 odbędzie się nocny pokaz balonów oraz pokaz sztucznych ogni.

Gościem zawodów będzie Miss Polski Nastolatek Marta Białek, która uczestniczyć będzie w gali wręczenia pucharów w sobotę o godzinie 21.00.

Istnieje możliwość zakupu biletów na lot balonem w czasie zawodów - w promocyjnej cenie 400 zł od osoby. Bilety będą przed zawodami i w trakcie ich. Liczba miejsc na loty jest ograniczona. Celem organizatorów jest promowanie lotów balonem na Mazurach oraz pokazanie odważnym mazurskiej ziemi z lotu ptaka - z wysokości nawet 1.500 m. Rezerwacja miejsc i terminu lotu - kontakt: Marcin Pruszyński – 603 70 23 23, m.pruszynski@benkowski.pl.

 

Więcej o zawodach na: www.mazurskiezawodybalonowe.pl